Архів

Друк

Облдержадміністрація, обласна рада, профспілки та роботодавці Полтавщини підписали чотиристоронню угоду про співпрацю

Документ передбачає спільну відповідальність та підтримку як роботодавців, так і працівників.

У Полтавській ОДА відбулося підписання чотиристоронньої угоди про співпрацю на 2017 рік між обома гілками влади — облдержадміністрацією та обласною радою, профспілками та роботодавцями.

Своїми підписи під документом поставили голова Полтавської ОДА Валерій Головко, голова Полтавської облради Олександр Біленький, голова правління Полтавського обласного об’єднання організацій роботодавців Сергій Змієвець та голова обласної ради професійних спілок Леонід Вернигора.

— Ця угода зобов’язує кожного підписанта виконувати домовленості, які прописані в угоді. Йдеться про створення сприятливого інвестиційного клімату для розвитку аграрного і промислового секторів економіки, підприємництва, — зауважив перед підписанням голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Ми говоримо про соціальні і економічні стандарти, які маємо надати мешканцям області, які працюють у всіх галузях економіки Полтавщини. Це та дорожня карта, яка прописані зобов’язання, що їх беруть на себе профспілки, депутатський корпус обласної ради, спілка промисловців та підприємців, котрі піклуються про збереження, відновлення і розвиток трудового потенціалу в сфері промислового виробництва.

Валерій Головко також наголосив, що зі свого боку бере на себе зобов'язання на рівні Уряду лобіювати інтереси виробників Полтавщини. І довести необхідність того, що дорожня карта відновлення промислового потенціалу Полтавщини повинна бути чіткою, з конкретними термінами виконання заходів і публічним звітом щодо того, що робиться, аби відновити цей сектор економіки.

У свою чергу голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький зауважив, що до підписання цієї угоди область йшла півроку.

— Після першої зустрічі ми з Валерієм Анатолійовичем пообіцяли, що угода буде не тристороння, а чотиристороння. Це якраз той алгоритм, який повинен бути в умовах непростих економічних умов, які маємо. Економіка економікою, але завжди повинні бути соціальні гарантії, які цим договором і передбачено, — додав Олександр Біленький.

За словами голови правління Полтавського обласного об’єднання організацій роботодавців Сергія Змієвця, роботодавці разом із владою шукають різні шляхи вирішення головної проблеми — не допустити повного розвалу промислового потенціалу Полтавщини:

— Підписуючи цю угоду, ми хочемо підняти стосунки роботодавців і влади на високий ефективний рівень. Все, що тут записано, потрібно виконати. Перш за все — підтримати і підняти рівень заробітної плати, який декларує уряд. Люди мають отримувати достойні зарплати за свою роботу і в цьому роботодавці теж зацікавлені.

Спільна задача підписантів угоди — створення умов для збереження, відтворення й розвитку трудового потенціалу, забезпечення соціальних гарантій і підвищення якісного життєвого рівня населення. Важливо, що така система надає можливості додаткових гарантій захисту практично для всіх працівників як державного так і приватного секторів економіки.

Відмінністю цієї Угоди є той факт, що вперше стороною соціального діалогу виступає обласна рада, зобов’язання якої спрямовані на соціальний захист працюючих та членів їх сімей шляхом реалізації заходів за рахунок коштів обласного бюджету.

Прес-служба Полтавської ОДА
Поділіться з друзями:   

Останні новини