Архів

Друк

Поліція радить як уберегти власний транспорт від зловмисників

За статистикою поліції, найчастіше викрадають залишені господарями без нагляду мопеди та скутери. Це транспортні засоби, якими найлегше заволодіти.

До того ж їх найважче шукати правоохоронцям, адже часто двохколісники не мають ані державного номерного позначення, ані реєстраційних документів.

Щодо незаконного заволодіння автомобілями, то зловмисники найчастіше обирають старенькі вітчизняні автомобілі. Причина тому - слабка система захисту або ж взагалі її відсутність. Проте популярністю серед викрадачів користуються і сучасні дорогі транспортні засоби.

Для угону автівок злочинці використовують як класичні, так і нестандартні схеми. З кожним роком викрадачі стають винахідливішими, вигадують оригінальні методи викрадення транспортних засобів. До того ж на ринку товарів з’являються удосконалені пристрої для примусового відкривання автомобілів.

Тому власникам потрібно не забувати про захист свого «залізного коня», бути уважними та обережними.

Поради для власників автомобілів:

  • Обладнайте свій автомобіль протиугінним пристроєм. А щоб зловмисник взагалі відмовився від свого задуму - використовуйте багаторівневий підхід до захисту автомобіля. Наприклад, злодію вдалося відключити звукову сигналізацію і потрапити в салон. Але педалі і КПП заблоковані механічним способом. На двигуні також бажано мати автономний протиугінний пристрій.
  • Навіть під час короткої зупинки завжди виймайте ключ із замка запалення.
  • Закривайте всі двері та вікна, не лінуйтеся зайвий раз їх перевірити.
  • Ніколи не тримайте другий набір ключів в автомобілі. Те саме стосується документів.
  • Ніколи не залишайте автомобіль з працюючим двигуном, навіть якщо ви відлучаєтесь хоча б на хвилину. Машини часто викрадають біля магазинів, заправок, мийок, тощо. Багато викрадень також відбувається холодними ранками, коли власник залишає машину на прогрівання.
  • Злодій не любить світла. Машина, яку залишили під ліхтарем, має менше шансів потрапити до рук викрадачів. Бажано залишати автомобіль на стоянці в добре освітленому місці.
  • Не залишайте в автомобілі незнайомих людей. Візьміть за звичку, перш ніж вийти з машини, озирнутися довкола і, якщо все гаразд, непомітно увімкніть протиугінний пристрій.
  • Застрахуйте свій автомобіль.
  • Залишайте автомобілі лише на перевірених охоронюваних стоянках. Завжди вимагайте від працівників відповідні документи (договір, квитанція, талон чи корінець), в якому вказується інформація про автомобіль та час його перебування на стоянці.

Шановні власники мопедів, моторолерів (скутерів)!

Поліція вкотре закликає вас не залишати свій транспортний засіб без нагляду на тривалий час. Зберігайте його в гаражі, обладнаному засобами охоронної сигналізації або на охоронюваних автостоянках.

Не ігноруйте вимоги діючого законодавства та зареєструйте транспортний засіб у встановленому законом поряду.

Правоохоронці також нагадують, що обладнання вулиць, стоянок та місць скупчення людей камерами відеоспостереження значно прискорить процес розшуку викраденого транспортного засобу та встановлення особи зловмисника.

Поділіться з друзями:   

Останні новини