Архів

Друк

Необхідність внесення змін до статусів громадських формувань

Ірина Пашко повідомила про необхідність внесення змін до статусів громадських формувань.

У зв’язку з численними зверненнями неприбуткових організацій, пов’язаними із приведенням їх установчих документів у відповідність до вимог Закону України від 17.07.2015 № 652 – VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» внесено зміни до статті 133 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), якими переглянуто вимоги, яким має відповідати неприбуткове підприємство, установа, організація (далі – неприбуткова організація), Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області повідомляє.

Статтею 133 Кодексу, зокрема, передбачено, що установчі документи неприбуткової організації мають містити заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Також установчі документи неприбуткової організації мають передбачати передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям, відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).

Відповідно до пункту 35 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу неприбуткові організації з метою включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов’язані до 01 січня 2017 року привести установчі документи у відповідність до вимог пункту 133.4 статті 133 Кодексу.

Порядок включення неприбуткових організацій до Реєстру неприбуткових організацій визначений постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» (далі – постанова № 440).

Згідно з пунктом 2 постанови № 440 неприбуткові організації, які до 01 січня 2017 року не приведуть свої установчі документи у відповідність з вимогами, встановленими пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, будуть виключені після 01 січня 2017 року контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій з урахуванням положень пунктів 16 і 17 Порядку, затвердженого цією постановою.

06.10.2016 Верховною Радою України прийнято закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та захисту прав власності» (далі - Закон), яким, зокрема, внесено зміни до статті 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» та передбачено, що адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, фізичну особу – підприємця та громадське формування, що не має статусу юридичної особи, у тому числі змін до установчих документів, пов’язаних із приведенням у відповідність до законодавства у строк, визначений таким законодавством.

Враховуючи закінчення перебігу строку, визначного пунктом 35 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, звертаємо увагу на те, що після 01 січня 2017 року зазначені реєстраційні дії будуть проводитися на загальних засадах із сплатою адміністративного збору у розмірі 0,3 мінімальної заробітної плати (за державну реєстрацію змін до відомостей про громадські об’єднання та благодійні організації -  у розмірі 0,1 мінімальної заробітної плати).

З метою недопущення соціальної напруги в суспільстві, рекомендуємо невідкладно звертатися до Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Полтавській області для приведення установчих документів неприбуткових організацій у відповідність до вимог Закону за адресою: м. Полтава, вул. Дмитра Коряка, 3, каб. 324 (тел.: 0532 60-60-45 та 0532 50-05-67). Крім того, з відповідними заявами можна звертатися також до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та центрів надання адміністративних послуг, які забезпечують прийом та видачу документів щодо державної реєстрації громадських формувань як фронт-офіси.

Контактні дані центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги
(http://www.just.gov.ua/news/6762/)

Контактні дані центрів надання адміністративних послуг
(http://www.just.gov.ua/news/6712/)

Управлінням державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Полтавській області здійснюється прийом громадян з понеділка по четвер з 09:00 до 13:00 год. за адресою: м. Полтава, вул. Дмитра Коряка, 3, каб. 324  а також функціонує «гаряча» телефонна лінія з питань державної реєстрації громадських формувань:

Графік роботи «гарячої» телефонної лінії з питань державної реєстрації громадських формувань в Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області на листопад – грудень 2016 року (час роботи з 09:00 до 13:00)

Посада відповідальної особи

Дата надання консультацій

Номер телефону

для надання консультацій

Провідний спеціаліст відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Кікіна Сергій Анатолійович та працівник районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану

21.11. - 25.11.2016

60-60-45

Провідний спеціаліст відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Заливадний Сергій Вікторович та працівник районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану

28.11. - 02.12.2016

60-60-45

Головний спеціаліст відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Гришко Оксана Анатоліївна та працівник районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану

05.12. – 09.12.2016

60-60-45

Провідний спеціаліст відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Гриневич Дмитро Васильович та працівник районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану

12.12. - 16.12.2016

50-05-67

Провідний спеціаліст відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Литовченко Олена Олександрівна та працівник районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану

19.12. - 23.12.2016

50-05-67

Головний спеціаліст відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Горпинченко Наталія Михайлівна та працівник районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану

26.12. - 30.12.2016

50-05-67

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини