Архів

Друк

У Полтавській ОДА розроблять дорожню карту, щоб вплинути на зниження тарифів

Начальник управління житлово-комунального господарства ОДА Едуард Рева розповів про формування тарифів для населення та заходи з енергозбереження.

Станом на 1 жовтня у Полтавській області діють такі тарифи для населення: на водопостачання — від 3,61 грн у Кременчуці до 9,9 грн за 1 куб. м. у Чутово; водовідведення — від 2,50 грн у Пирятині до 11,35 грн за 1 куб. м. у Козельщині; теплопостачання — від 1294 грн у Гадячі до 1433 грн за 1 Гкал у Миргороді; квартирна плата — від 0,58 грн. у Полтаві до 2,59 грн у Лубнах за 1 кв. м. загальної площі для 5-ти поверхових будинків.

Едуард Рева зазначив, що тарифи розраховуються на підставі річних планів виробництва, транспортування та постачання, економічно обґрунтованих планових витрат:

— Недостатній рівень модернізації обладнання на підприємствах області є проблемою, що призводить до підвищення розміру тарифів. Також — навантаження: чим більша кількість споживачів, тим нижча собівартість, —розповів начальник управління ЖКГ області. — На формування розміру тарифу впливає і щільність забудови: чим вона більша, тим нижча собівартість надання ресурсів. У разі частих випадків надання дозволів на індивідуальне опалення ми розпорошуємо щільність, що автоматично стає причиною підвищення тарифів, — наголосив Рева.

Головним механізмом забезпечення соціального захисту найбільш вразливих верств населення залишається Програма житлових субсидій, переконаний очільник профільного департаменту. Нагадаємо, нині 300 тисяч сімей на Полтавщині отримують субсидії.

— Зростання тарифів не обов’язково призведе до радикального збільшення рахунку за житлово-комунальні послуги, так як розмір оплати залежить не тільки від тарифу, а й від рівня споживання, додає Едуард Рева. — Справедливі ціни стимулюють до економії та енергозбереження, а саме: утеплення житла, заміни звичайних лампочок, старих вікон та дверей, застарілих електроприладів. Ці заходи значно допоможуть знизити споживання енергії, та дозволяють не збільшувати плату за енергоресурси при зміні тарифів.

Голова ОДА Валерій Головко наголосив, що необхідно розробити дорожню карту, завдяки якій можна буде вплинути на зниження тарифів.

Зокрема, голова Полтавської ОДА запропонував питання формування тарифів обговорити на засіданні круглого столу у присутності широкого кола учасників. Обов'язково запросити представників органів місцевого самоврядування (і міської влади Полтави насамперед), депутатського корпусу обласної ради, керівників комунальних підприємств та громадськості.

— Уже найближчим часом спільно з громадськістю фахівці мають проговорити питання формування розміру тарифів. Зокрема, що має зробити підприємство, аби зменшити ціну для населення. Маємо розробити чітку дорожню карту, завдяки якій зможемо впливати на зниження тарифів, — зазначив Валерій Головко.

Прес-служба Полтавської ОДА
Теги:

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини