Архів

Друк

У Полтаві відкрито туристичний маршрут «Літературними стежками»

За підтримки міської влади та кампанії Vodafone Україна, в літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка було урочисто відкрито туристичний маршрут «Літературними стежками».

За допомогою спеціальних табличок з QR-кодами, у вигляді підкови-смайлика, прокладено туристичний маршрут, що охоплює всі три літературно-меморіальних музеї міста, а саме: Івана Котляревського (Першотравневий проспект, 18), Володимира Короленка (вул. Короленка, 1) та Панаса Мирного (вул. Панаса Мирного, 56). І обрані вони не випадково, адже саме ці імена з Полтави пролунали на увесь світ! Загальна протяжність інформаційно-туристичного маршруту становить 3,3 км. Головні об'єкти показу – музейна територія, меморіальні будинки видатних письменників, історія формування музейної колекції, її найголовніші експонати.

Перерізали стрічку перед першою табличкою «на порозі» до Володимира Короленка начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури міськвиконкому Віталій Павлов та експерт із зовнішніх зв'язків Vodafone Україна Тамара Кідрук:

– Символіку у вигляді підкови-смайлика вже добре знають у місті, адже це вже другий вдалий приклад плідної співпраці державно/комунального і приватного партнерства в галузі туризму м. Полтави, який став можливим завдяки співпраці з ПрАТ «Vodafone Україна». Торік Полтава стала першим з українських міст, де був запроваджений тематичний туристичний маршрут за допомогою QR-кодів під назвою «Стежкою легенд». Сподіваємося, що на цьому не зупинимось!

Кожна із трьох підков-смайликів в руках тримає хрестоматійні твори письменників, відповідно: «Наталка Полтавка», «Сліпий музикант», «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Під час генерації QR-коду за допомогою смартфону чи то планшета турист спрямовується на інтернет-ресурс «Полтава туристична» - www.tourism.poltava.ua з детальним описом та фотографічним зображенням локації. До речі, усі таблички виготовлені з антивандального матеріалу.

Організатори інноваційного проекту – управління культури Полтавського міськвиконкому, – сподіваються на появу додаткової зацікавленості до літературної спадщини національного масштабу, особливо серед учнівської та студентської молоді, як найбільш піддатливої новітнім технологіям.

Нинішній проект реалізований в рамках заходів, присвячених до Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні, що відзначається 27 вересня. Поєднали два свята – відкриття маршруту та своє професійне. Від імені міського голови Олександра Мамая начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури міськвиконкому Віталій Павлов привітав усіх причетних до цієї справи присутніх та вручив грамоти і подяки. Знайшли своїх власників і особливі відзнаки: вірчою грамотою, відзнакою міського голови ІІІ ступень з з нагрудним знаком за багаторічну сумлінну працю на благо територіальної громади, активну громадянську позицію, вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи та з нагоди ювілею була нагороджена заступник директора з наукової роботи Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені М.Ярошенка Світлана Бочарова. Почесні грамоти Міністерства культури України отримали директор державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» Наталія Білан та директор Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського Руслан Яременко.

По завершенню урочистої частини усіх присутніх запросили на духмяний короленківський чай та пиріг.

Теги:

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини