Архів

Друк

У Полтаві обговорили концепцію створення інвестиційного веб-порталу області

Відбулася робоча нарада з представниками проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» ПРОМІС. На ній обговорювалося створення інвестиційного веб-порталу для Полтавщини.

Як розповіла директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко, Полтавська область отримала від постійного партнера — проекту ПРОМІС — пропозицію стосовно створення інвестиційного веб-порталу Полтавщини:

— Ми отримали пропозицію, тепер наш спільний план дій потрібно узгодити. Ми створили уже робочу групу, яка буде займатися безпосередньо наповненням цього інвестиційного порталу та формуванням бази даних. У подальшому — ми маємо профінансувати розробку цього порталу чи закласти кошти в іміджеву програму. Маю надію, що цей сайт буде найкращим в Україні.

У свою чергу перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький зазначив, що область зацікавлена у такій співпраці:

— Ми зацікавлені у співпраці, готові долучатися абсолютно до усіх ініціатив, які стосуються розвитку нашої області. На чергову сесію облради ми виносимо питання створення Агенції регіонального розвитку. На Полтавщині, як і в усій Україні, триває реформа децентралізації. Кожна окрема ОТГ, маючи власний ресурс — ПДФО, акцизи — матиме усі можливості та умови для залучення інвесторів.

Експерт Проекту Олег Войтович розповів, що створення інвестиційного веб-порталу Полтавської області, це — проект міжнародної технічної допомоги, який реалізується Урядом Канади через Федерацію муніципалітетів:

— Ми працюємо в 4-х областях, однією з яких є Полтавська. Крім роботи на регіональному рівні, ми співпрацюємо з 4-ма містами області — Миргородом, Горішніми Плавнями, Кременчуком та Лубнами. У березні ми провели аналіз інвестиційної діяльності в областях. Потенціал Полтавщини — один з найкращих в Україні, якщо він запрацює. Наразі ми пропонуємо графік і план роботи у цьому напрямку.

Ще один експерт Проекту Василь Федюк говорить, що інвестор приймає рішення про те куди йти, після того, як у нього сформується думка про той чи той регіон. Полтавська область, маючи величезний потенціал, виглядає зараз дуже непомітно на українській карті.

— Тобто, про Полтавщину менше знають, ніж повинні. Інвестор приймає своє рішення на підставі веб-сайту того чи іншого регіону. Інтернет-ресурс має бути спеціалізованим, спрямованим, та містити максимум інформації, яка може його зацікавити, — розповідає Василь Федюк. — Сам же веб-портал не вирішить проблеми збільшення інвестицій, якщо до цієї роботи не підходити широко і системно, починаючи від покращення стану інвестиційного клімату і закінчуючи стандартами роботи з інвестором. Якщо налагодити таку роботу, то ситуація повинна змінитися.

Наразі Полтавська область входить у 10-ку по залученню інвестицій, мільярди залучених коштів. Федюк говорить, що це дуже хороший показник, але потенціал області набагато більший:

— Тому, ми хотіли б допомогти зі створенням веб-порталу, а також працювати в інших напрямках.

За словами експертів, основними завданнями створення такого веб-порталу є:

• розміщення інформації про регіон;

• представлення ключовий секторів регіональної економіки;

• розміщення баз даних;

• забезпечення доступу до інформації;

• сприяння бізнесу у налагодження контактів;

• допомога іноземним компаніям розпочати діяльність в регіоні;

• популяризація успішних практик.

Окрім співпраці з підготовки веб-порталу, експерти зазначили, що готові долучитися до створення стандартів роботи з інвестором.

— Ми не хочемо вигадувати щось нове. Ми дуже прискіпливо вивчали закордонний досвід, є певні стандарти роботи з інвестором від першого контакту і до завершальних переговорів. Їх ми б хотіли розробити і для Полтавщини, — сказав Войтович.

Згодом відбулася нарада із керівниками департаментів та структурних підрозділів Полтавської ОДА, участь у якій взяла і регіональний координатор Проекту в Полтавській області Ірина Дудка.

Прес-служба Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини