Архів

Друк

Наступного року на Полтавщині планують провести тиждень Японії

Тиждень Японії на Полтавщині — таку ідею у четвер під час зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Шігекі Сумі озвучив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Наступний 2017 рік рішенням Президента України Петра Порошенка оголошено Роком Японії в Україні. Та й Полтавщину з «Країною, де сходить сонце» пов’язують тісні економічні стосунки та реалізація важливих соціальних проектів.

Власне, у Полтавську область пан Сумі приїхав із почесною місією — вручити громаді Глобинського району каталог виконаних робіт. Справа в тому, що у 2014 році відділ освіти Глобинського району подав проект на конкурс «Кусаноне». Після його оцінки та огляду шкіл 13 березня 2015 року у Києві в Посольстві Японії було підписано грантову угоду. Фінансування проекту здійснювалося через благодійний фонд ПАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний завод.

У рамках соціального проекту у Святилівській ЗОШ було замінено 38 вікон і 6 дверей (загальна сума — 737 тисяч гривень), у Броварівській ЗОШ (79 вікон і 4 дверей (534 тис. грн..), Погребівська ЗОШ — 60 вікон, 4 дверей, відремонтовано 360 кв.м (636 тис. грн.).

— Було надзвичайно приємно, що місцеві громади, наслідуючи грант, наданий урядом Японії, долучилися також до облаштування шкіл. Якісний ремонт робили за кошти місцевих громад, залучали місцевих бізнесменів, підприємства, агрофірми, — поділився враженнями пан посол.

Під час зустрічі з керівництвом області говорили як про розширення соціальних проектів, так і про потенційну можливість залучення інвестицій у розвиток Полтавської області. Як зауважив пан Шігекі Сумі, стосунки між його країною і Україною тісні не на словах, а на ділі. Адже на сьогодні Японія надає нашій державі найбільшу фінансову допомогу, порівняно навіть із сукупною підтримкою країн Європи.

— Чому так сталося? Тому що Японія ніколи не визнає те, що Росія чинить з Україною і посилюватиме санкції, ніколи не визнає а ні анексії Криму, а ні неподобства, які ця країна коїть на сході України, — додав пан посол.

— Сьогодні Україна переживає складні часи, тому така допомога нам надзвичайно потрібна і важлива для нас, — зауважив голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Думаю, що соціальні ініціативи і проекти японської сторони та інвестора — компанії FERREXPO в нашому регіоні не закінчаться на одному лише районі. Ми готові брати участь у них у більш широкому форматі.

Далі більш предметно говорили про можливості інвестування в економіку Полтавщини. Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький зауважив, що в таких інвестиціях, створенні підприємств на їхній території на сьогодні в області насамперед зацікавлені новостворені об’єднані територіальні громади. Вони готові забезпечити для потенційних інвесторів сприятливий клімат, супроводжувати і допомагати бізнесу, який розбудовуватиме на базі громад нове виробництво і створюватиме нові робочі місця.

Власне, за умови такої підтримки та сприяння японські бізнесмени і готові вкладати кошти в економіку інших держав — прокоментував пан Сумі. Він також додав, що Полтавщині потрібно себе масштабно прорекламувати в Японії. Адже там Україна має імідж держави, де йде війна з Росією. А тому бізнесмени вважають, що більш-менш стабільна та безпечна ситуація лише на захід від Києва.

Ще, за словами посла, найкраще японських інвесторів запрошувати на Полтавщину через власника компанії FERREXPO Костянтина Жеваго. У Японії він найвідоміший український бізнесмен, який давно співпрацює з цією країною і має гарне реноме.

Одним із піар-ходів має стати тиждень Японії на Полтавщині, який наступного року запропонував провести Валерій Головко. На нього обов’язково запросять і пана посла, і делегацію японських бізнесменів. Щоб, окрім культурно-мистецької програми за участі японських митців, запланувати ще й бізнес-оглядини. Принаймні, одну з агро-перлин Полтавщини очільник області вже прорекламував — підприємство «Агроекологія» у Шишацькому районі, екологічно чисту продукцію якого на сьогодні вже купують країни ЄС.

Тим більше, що японці віддають перевагу якісним і екологічно чистим продуктам харчування і в країні заборонені генно-модифіковані сільськогосподарські культури.

Прес-служба Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини