Архів

Друк

Проекти об’єднаних територальних громад Полтавщини фінансуватимуть з допомогою німецької організації GIZ

На Полтавщині стартує новий проект у рамках співпраці з Федеральною німецькою установою з міжнародного співробітництва GIZ. Назва проекту — «Підтримка реформи децентралізації в Україні», тож і розрахований він на підтримку та допомогу в першу чергу об’єднаним територіальним громадам.

Про майбутній проект говорили під час стартової конференції у Полтавській ОДА. Участь в ній взяли голова Полтавської ОДА Валерій Головко, регіональний координатор проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні» Катлін Крюгер, співробітники Проекту Олександр Кріпко та Віра Костишина, координатор Проекту Богдан Алещенко, радник проекту Анатолій Безпалюк. На конференцію запросили й потенційних учасників — голів об’єднаних територіальних громад.

На початку зустрічі голова Полтавської ОДА Валерій Головко щиро подякував німецьким партнерам Проекту GIZ, пані Катлін і її колегам за те, що саме наш регіон було обрано для проведення конференції та реалізації нового проекту.

— Дуже приємно, що німецька сторона опікується якісним впровадженням реформи на головних засадах — добровільність і бажання самих громад об’єднуватися, — наголосив Валерій Головко. — Наше завдання, як влади, підтримувати і допомогти громадам у самореалізації, втіленні в життя тих амбітних планів, які є в громад. На жаль, заполітизоване суспільство дає можливість і майданчик для політиканів та демагогів, які говорять, що реформа не на часі і не має різниці в тому, об’єдналася громада чи ні.

Очільник області додав, що німецький досвід децентралізації дозволяє Україні економити дорогоцінний час. Бо на прикладі Німеччини можемо побачити, який шлях пройшла країні, впроваджуючи принципи децентралізації, і якого рівня життя досягла нині.

Про добровільність об’єднання та переваги таких громад говорила і регіональний координатор проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні» Катлін Крюгер.

— Важливо, що обласна влада підтримує такі громади. І що об’єднання відбувається на принципах добровільності, затверджених на державному рівні законодавчо, — зауважила пані Катлін Крюгер. — Реформа децентрації запроваджується для того, щоб зробити державну владу і владу на всіх рівнях ефективною. Це важливо для забезпечення якісного і комфортного життя громад у сфері комунальній , транспортній, соціальних послуг, освітніх, медичних. Для України, для Німеччини, і для Європи важливо, щоб кожен громадянин почувався у власній країні комфортно і отримував якісні послуги.

Під час конференції голови об’єднаних тергромад ділилися зі своїми колегами досвідом господарювання, успіхами та проблемами. А по обіді було підписано меморандум про співпрацю. Свої підписи під документом поставили голова Полтавської ОДА Валерій Головко, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та регіональний координатор проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні» Катлін Крюгер.

Щодо самого проекту, то розрахований від до 2020 року, проходитиме в декілька етапів. Перший передбачає навчання, підвищення освітнього рівня. GIZ відбиратиме на конкурсній основі та фінансуватиме проекти об’єднаних тергромад, направлені на покращення якості послуг, що надаються в адміністративній, житлово-комунальній та сфері громадського транспорту.

На першому етапі це будуть 5 кращих проектів, розмір гранту — не більше 140 тисяч гривень, термін реалізації проектів першого етапу — не більше 6 місяців.

Прес-служба Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини