Архів

Друк

Олександр Мамай: "Я проти підвищення тарифів!"

Згідно з постановою №1101 від 09.06.16 Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з 1 липня 2016 року підвищено тарифи на теплову енергію і послуги центрального опалення.

До кінця поточного року ціна на послуги для населення зросте майже вдвічі!

Єдину граничну роздрібну ціну на газ для побутових споживачів встановлено на рівні 6, 879 тис. грн. за 1 тис. куб. м. Плата за гарячу воду зросте на 90%, а подекуди й на 100% в залежності від регіону, та постачальника послуг. За один кубометр з гаманця треба віддати 65-83 грн. за один кубічний метр.

З початком опалювального сезону, громадяни отримають і нові платіжні квитанції на оплату опалення. Підвищення заплановано приблизно на 60%: 1, 041 тисяч гривень за гігакалорію.

Тарифи на холодне водопостачання і водовідведення також буде підвищено.

Найближчим часом більше платити доведеться і за електричну енергію. Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг збільшила прогнозну оптову ринкову ціну на ІІІ – ІV квартали 2016 року на 6-13%.

Ціни на житлово-комунальні послуги зростають вже другий рік поспіль. Такі «нововведення» найбільше б'ють по гаманцю простих українців. Особливо людей поважного віку, наших батьків, які все життя працювали, піднімали з руїн та відбудовували країну. Вони варті гідного життя, а не жебракування!

Як Полтавській міський голова я чудово розумію, що надалі підвищення комунальних тарифів автоматично призведе до різкого стрибку цін на усі товари та послуги, у тому числі і продовольчі.

Як міського голову, як громадянина України, як мешканця Полтави, мене ця ситуація принципово не влаштовує. Тому на найближчій сесії, яка відбудеться 22 липня, я ставлю питання тарифів для населення на житлово-комунальні послуги на обговорення всього депутатського корпусу. Міська рада має ухвалити рішення в інтересах полтавської громади та захистити кожного мешканця міста.

Відповідно до чинного законодавства органи місцевого самоврядування не наділені повноваженням щодо встановлення мораторію (заборони) на введення в дію тарифів та цін на житлово-комунальні послуги. Я переконаний, що сесія ухвале звернення до Верховної Ради Украиїни, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Антимонопольного Комітету України, Полтавської обласної ради щодо скасування підвищених тарифів на житлово-комунальні послуги, що вступили в дію з 1 липня 2016 року.

Моє завдання – знизити соціальну напругу в місті щодо комунальних тарифів та знайти таке рішення, яке максимально в сучасних умов забезпечить комфорт та добробут усім полтавцям.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини