Архів

Друк

Особливості агітації в ВО 151: ігнорування законодавства та безкоштовне морозиво

Громадська мережа ОПОРА проаналізувала хід агітаційної діяльності кандидатів в народні депутати в виборчому окрузі №151.

Відтак, станом на 14 червня, був зафіксований перший агітаційний бігборд, а також агітаційний захід, який може містити ознаки непрямого підкупу виборців. Загалом активну агітаційну діяльність зафіксовано у п’яти кандидатів.

Так вже три кандидати розпочали розповсюдження агітаційних листівок – це Сергій Мамоян («Партія простих людей Сергія Капліна»),Іван Близнюк («Свобода») та Олександр Березянський («Опозиційний Блок»). Щоправда лише «Партія простих людей» використовує для цієї цілі ще й агітаційні намети. Інші кандидати розповсюджують листівки в громадських місцях та на масових заходах, а кандидат від «Свободи» розповсюджує листівки використовуючи поштові скриньки.

Нещодавно зареєстрований самовисуванцем Олександр Ольшанський розпочав свою агітацію у вигляді друкованих афіш з його програмою, розміщених на стендах визначених для політичної реклами, та листівок зі слоганом «Свій за Своїх». У селах спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували розклеєні листівки кандидата на стовпах та деревах, що суперечить законодавству України.

Також Сергій Мамоян щоденно проводить прямі зустрічі з виборцями та на даний момент є єдиним кандидатом в окрузі, білборди на підтримку якого були зафіксовані спостерігачами ОПОРИ. Крім того він активно використовує свою сторінку у соцмережі Facebook, де звітує про свої зустрічі та розміщує іміджеві відеоролики.

До подібних засобів вдається і кандидат від «Опозиційного Блоку» Олександр Березянський, котрий так само є активним користувачем соціальних мереж та організовує прямі зустрічі з виборцями. Так саме з його сторінки стає відомо, що кандидат в народні депутати 11 та 12 червня проводив агітаційні зустрічі в Гадячі та Лохвиці, які супроводжувались безкоштовними подарунками для дітей у вигляді морозива. Подібні дії можуть містити ознаки непрямого підкупу виборців визначених частини 14 статті 74Закону України«Про вибори народних депутатів України»: «Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати(прим. ОПОРИ – 43,5 грн.), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей».

Сам кандидат прокоментував цю ситуацію наступним чином:

- Я вже вісім років поспіль займаюсь тим, що проводжу подібні свята для дітей. На рік, як правило, намагаюсь проводити до п’яти безкоштовних заходів. Останній захід пройшов за рахунок обласної організації політичної партії «Опозиційний блок», - говорить Олександр Березянський.

Кандидат у народні депутати також зазначає, що на дитячому святі він розповсюджував свою агіт продукцію та візитівки з особистим номером, проте морозиво дітям роздавав не він, як кандидат, а Гадяцька кампанія «Івентагенція». Представники кампанії, за словами Олександра Березнянського, самі проявили ініціативу взяти участь у дитячому святі та подарувати дітлахам морозиво.

Також певну активність проявляє кандидат від «Радикальної партії Олега Ляшка»Руслан Ляшко. Спостерігачами ОПОРИ було зафіксовано рекламні банери з портретом кандидата та слоганом «Кандидат з іншого тіста», які розміщені на магазині хлібо-булочних виробів. На запитання на яких умовах розміщено агітацію, працівник повідомила, що магазин належить членам родини Руслана Ляшка.

Громадянська мережа ОПОРА закликає кандидатів у народні депутати не порушувати норм ведення агітації та дотримуватись збереження принципу рівних умов. А також нагадує, що згідно Закону України “Про вибори народних депутатів” частині 6 статті 69«Партія, кандидати у депутативідякоїзареєстровані у загальнодержавномуокрузі, кандидат у депутати, зареєстрований в одномандатному окрузі, зобов'язані подати по одному примірнику кожного друкованогоматеріалупередвиборноїагітації, виготовленого за рахуноккоштіввиборчого фонду партії та іззастосуваннямобладнання, щоїйналежить, абовідповідновиготовленого за рахуноккоштіввиборчого фонду кандидата, не пізніш як через п'ятьднів з дня йоговиготовлення до Центральноївиборчоїкомісії. Якщодрукованіматеріалипередвиборноїагітаціївиконувалисярегіональноюмовоюабомовоюменшини, до кожного примірника такого матеріалудодаєтьсяйого переклад державною мовою».

Дар’я Черкашина –довгостроковий спостерігач у Полтавській області

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини