Архів

Друк

Обласна влада підписала меморандум про співпрацю у сфері протидії торгівлі людьми

Сьогодні між Полтавською ОДА, Полтавською обласною радою та БО «Світло надії» було підписано Меморандум про співпрацю та взаємодію щодо спільної діяльності з протидії торгівлі людьми.

Співпраця реалізуватиметься по 4-х основних напрямках: посилення координації всіх відповідних структур на рівні області, районів міст; широке навчання всіх державних спеціалістів (як ідентифікувати та яким чином надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми); широкомасштабна інформаційна кампанія та безпосередньо надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми.

Основна мета — доведення до нуля кількість випадків потрапляння мешканців області в тенета торговців людьми. Окрім того, кожна жертва, яка вже постраждала, має отримати необхідну кваліфіковану допомогу.

— До цього, ми здебільшого працювали уже з наслідками, у нашій практиці було декілька випадків, коли зверталися люди, які постраждали від торгівлі людьми. Наша організація надавала їм і психологічну допомогу, і сприяла їх соціальній адаптації. З минулого року ми співпрацюємо з Міжнародною організацією з міграції в Україні. Наразі ж, аби ефективніше працювати у цих напрямках, об’єднаємо зусилля з обласною владою та структурними підрозділами, — прокоментував перед підписанням меморандуму виконавчий директор БО «Світло надії» Максим Демченко.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко наголосив, що обласна влада завжди відкрита до співпраці і зосереджена сьогодні на розбудові громадянського суспільства.

— Переконаний, що медійна складова, широка інформаційна кампанія, надзвичайно важливі у цій співпраці. Бо чим більше люди знають про таке негативне явище, тим менше земляків ставатимуть жертвами нечесних працедавців і злочинних структур. Потрібно піднімати свідомість як тих, хто шукає роботу, так залучати агенції з працевлаштування, міграційну службу, поліцію і громадське середовище, яке викриває структури, що займаються цим тіньовим видом бізнесу, — наголосив Валерій Головко.

— Ми залучимо громадськість і представників депутатського корпусу до тісної співпраці. Важливо, не тільки фіксувати те, що відбувається, а робити превентивні кроки для профілактики, працювати на упередження, — зауважив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Заступник начальника Управління — начальник відділу у справах сім’ї та молоді Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Наталія Шкоденко розповіла, що в області також діє програма з реалізації молодіжної політики і підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

— Складовою цієї програми, яка прийнята у 2015 році, є безпосередньо питання протидії торгівлі людьми, є і відпрацьований на державному рівні механізм взаємодії всіх причетних, як структурних підрозділів на місцях, так і органів місцевого самоврядування, а також тісна співпраця з громадськими організаціями як міжнародного значення, так і тих, які діють у нас в регіоні. БО «Світло надії» — це офіційні наші партнери в області, тому ми спільно відпрацювали меморандум проекту, — повідомила Наталія Шкоденко.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини