Архів

Друк

У Полтаві пройшов «Форум волонтерів»

Останнім часом ми часто чуємо слово «волонтер», проте не задумуємось про глибинний сенс цього слова. Волонтерська діяльність – це поклик душі творити добро.

Проте, це не просто потреба людини долучитись до благодійної діяльності − це надзвичайно відповідальна справа. У такий непростий для країни час допомога людей, які завжди готові бути поруч, особливо важлива. У Полтаві існує чимало волонтерських організацій, які завжди готові протягнути руку допомоги усім, хто цього потребує.

У стінах Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені М. Ярошенка відбувся перший у м. Полтава «Форум волонтерів», організатором якого виступив Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Аби отримати інформацію від досвідчених спікервів, обмінятися власним досвідом волонтерської діяльності, знайти нових друзів, на захід завітали представники різних волонтерських загонів м. Полтава.

З вітальним словом до усіх присутніх звернулась директор Полтавського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ольга Буднікова:

− Ми раді вітати всіх на «Форумі волонтерів м. Полтава». Цей захід проходить у місті вперше. Ми дуже вдячні за те, що ви відгукнулись на нашу ініціативу, і запрошуємо усіх до співпраці! Всі ми хочемо зробити життя Полтави кращим. Ми багато чого вже вміємо і знаємо, але нам ще є чого вчитися. Сьогодні ми маємо змогу поділитися своїм досвідом.

Також, на «Форум волонтерів» завітав Архієпископ Полтавський та Кременчуцький Владика Федір:

− Волонтерство, допомога ближньому – це частина християнського віровчення, християнського життя. Служіння ближньому – це загальнолюдська цінність. Ті події, які сталися у нашій країні, зробили потужний ривок у волонтерській справі по всій Україні. Важливо, що наше місто не стоїть осторонь усіх цих подій. Виникло дуже багато волонтерських організацій, діяльність яких спрямована на допомогу військовослужбовцям, їхнім сім'ям та тим, хто втратив своє житло і був змушений виїхати зі своєї домівки. Завдяки волонтерству, ми не дали можливості зруйнувати нашу державу!

На першому етапі заходу спеціалісти з соціальної роботи виступали зі своїми презентаціями. Спікери розповідали про напрями роботи своїх волонтерських організацій та їхні особливості. Так, учасники заходу мали змогу розширити свої знання з профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, дізнатися про діяльність Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, про роботу з дітьми пільгових категорій, а також про розвиток медичного волонтерського руху в Полтаві.

Після виступів спікерів на учасників форуму чекали групові тренінги. Усіх волонтерів було поділено на 4 групи, в яких кожен міг поділитися своїм досвідом та отримати нові знання. На тренінгах учасники заходу вдосконалювали свої комунікативні навички, вчилися працювати в команді, довіряти один одному. Наприкінці тренінгу кожен мав змогу задати свої запитання тренеру та іншим учасника команди, а також внести пропозиції з приводу подальшої роботи «Форуму волонтерів». По завершенню зустрічі було вирішено зробити подібні заходи доброю традицією.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини