Архів

Друк

GIZ і Полтава: співпраця налагоджена

У листопаді 2015 року в Полтаві відбулася 3-тя Українська Академія інтегрованого розвитку міст, яку організували Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) спільно з Львівською міською радою та Полтавською міською радою.

Цій події передували місяці кропіткої праці та переговорів з європейськими партнерами.

Співпраця з іноземними колегами спрямована на те, щоб привести українські міста до відчутних покращень у політичній, соціальній, економічній та екологічній сферах. Прикладом продуктивної роботи з GIZ є Львів, який перетворився на справжнє європейське місто, завдяки проекту «Муніципальний розвиток оновлення старої частини Львова». Кількість туристів, які відвідують місто Лева, збільшилась з 400 тисяч до мільйона семисот тисяч на рік. Таких результатів місто досягло усього за 3 роки співпраці з GIZ.

Оціночна комісія GIZ відвідала міста України та визначила коло проблем, які найбільше турбують населення. Це проблема мобільності, проблема створення громадських просторів, проблема районів, що перебувають у несприятливому становищі, проблема енергоефективності тощо. Після вивчення перспектив українських міст, для роботи в новому проекті «Інтегрований розвиток міст в Україні», до переліку найперспективніших потрапила Полтава. Вслід за Львовом, Вінницею та Чернівцями наше місто реалізовуватиме новітні підходи до розвитку та популяризації.

В рамках спільного українсько-німецького проекту до Полтави завітали директор проекту GIZ Матіас Брандт та координатори проекту аби обговорити з полтавцями шляхи та засоби розвитку міста, а також запропонувати своє бачення цієї перспективи.

На зустрічі з міським головою Олександром Мамаєм представники

Німецького товариства міжнародного співробітництва обговорили основні напрями роботи GIZ в Полтаві та умови, на яких буде реалізовуватись даний проект.

− Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» є надзвичайно важливим для Полтави. Участь у ньому дасть змогу втілити інноваційні проекти в життя, наблизити місто до європейських стандартів, підвищити рівень життя полтавців. Ми надзвичайно раді тому, що маємо шанс співпрацювати з Німецьким товариством міжнародного співробітництва та перейняти досвід тих, хто уже співпрацював з GIZ, − зауважив міський голова Олександр Мамай, − Ми налаштовані на продуктивну роботу.

Директор проекту GIZ Матіас Брандт представив основні компоненти, на яких буде грунтуватись реалізація проекту. Перший компонент – зміцнення потужностей для розробки, застосування і реалізації процесів та стандартів інтегрованого розвитку міст. Він полягає в створенні робочої групи, підвищенні знань кадрів, розуміння і практики застосування концепцій інтегрованого розвитку міст.

Другим компонентом є визначення та підготовка пріоритетних інфраструктурних проектів невеликих масштабів з малим бюджетом та високим інвестиційним впливом. На підставі генеральних планів та галузевих стратегій, будуть визначені, відібрані та підготовлені пріоритетні інноваційні плани таким чином, щоб вони були прийнятними для кредитних та міжнародних фінансових установ або партнерів з розвитку.

Третій компонент – створення механізмів комунікації, координації та кооперації – полягає у використанні набутого досвіду, відтворенні та поширенні його горизонтально між основними та асоційованими містами-учасниками проекту. Як наслідок, буде посилено обмін знаннями на міжнародному рівні.

Проект включатиме застосування наступних інструментів GIZ: консультаційні послуги від міжнародних та національних експертів, залучення інтегрованих експертів, фінансові внески, залучення короткострокових зовнішніх консультантів для виконання конкретних завдань, включаючи складання техніко-економічних обгрунтувань.

Проект планується реалізувати за 3 роки, а його загальний бюджет може сягнути 6 мільйонів євро.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини