Архів

Друк

Полтавців безкоштовно тестували на ВІЛ-інфекцію

Учора, 1 грудня, з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, у центрі міста проходило безкоштовне та анонімне експрес-тестування на ВІЛ-інфекцію.

Акція проводилась з ініціативи БО «Світло надії» спільно з управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради та Полтавським обласним центром профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом.

«За даними статистики, майже 80% нових випадків припадає саме на статевий шлях інфікування ВІЛ, тож один із шляхів стримування епідемії – розумне статеве життя. Ми прагнемо сформувати у молоді стереотип «Немає презервативу – немає статевого життя», - зазначає керівник напрямку адвокації БО «Світло надії» Сергій Жук.

У рамках цьогорічної акції, крім експрес-тестування – роздача контрацептивів та тематичної поліграфічної продукції.

Цьогоріч, в рамках акції, протестувався 51 полтавець. За результатами експрес-тесту не виявлено жодної ВІЛ-позитивної особи.

Кожен полтавець може безкоштовно протестуватись в поліклініках міста або за такими адресами:

- пров. Госпітальний, 5а – Полтавський обласний центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом;

- вул. Калініна, 36 – кабінет довіри;

- вул. Артема, 28 А – БО «Світло надії».

Довідково: Станом на 1.11.2015 р. на обліку у Полтавському обласному центрі профілактики Віл-інфекції та боротьби зі СНІДом перебуває 3192 людкй (із них – 1241 по м. Полтава). За 10 місяців поточного року було поставлено на облік 377 осіб. Безкоштовне АРВ-лікування по Полтавській області наразі отримує 1556 чоловік. Майже 80% ВІЛ-інфікованих полтавців, які на даний час перебувають на диспансерному обліку – віком від 20 до 40 років. У 2015 році від СНІДу на Полтавщині померло 76 осіб. За весь час епідемії (починаючи із 1987 р.) – 963.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини