Архів

Друк

На Полтавщині подорожчали яйця, овочі та цукор

Індекс споживчих цін (індекс інфляції) у жовтні 2015р. по Полтавській області становив 98,4%.

За даними Головного управління статистики у Полтавській області на величину індексу споживчих цін суттєвий вплив мало сезонне зниження цін на газ, що використовується для індивідуального опалення або комплексного споживання (постанова НКРЕКП від 03.03.2015 № 583 “Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення”). Внаслідок цього природний газ подешевшав на 34,3%. Водночас тарифи на опалення підвищились на 52,1%. На 1,2% зросла вартість ремонту та утримання житла. В цілому ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива знизились на 13,2%.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%. На 8,5–9,9% подорожчали яйця, овочі, цукор, на 0,1–4,5% – хліб, риба та продукти з риби, безалкогольні напої, сир і м’який сир (творог), продукти переробки зернових, молоко, масло, сало, фрукти. Разом з тим знизились ціни на рис на 5,1%, олію соняшникову – на 2,3%, м’ясо та м’ясопродукти – на 1,0%, макаронні вироби – на 0,3%.

Загальне зниження цін на транспорт на 0,7% пов’язано з подешевшанням транспортних засобів на 2,3%, пасажирських перевезень залізничним транспортом – на 2,2%, палива та мастил – на 0,8%.

На 0,2–2,9% зросли ціни на алкогольні напої, тютюнові вироби, послуги освіти, предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла, одяг і взуття, у сферах відпочинку і культури, зв’язку, ресторанів та готелів. Ціни у сфері охорони здоров’я в цілому залишились на рівні попереднього місяця.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини