Архів

Друк

Полтавська ОДА – лідер рейтингу серед відкритості ОДА України

3 липня Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) оприлюднив рейтинг інформаційної відкритості 49 сайтів органів влади України обласного рівня та міста Києва.

Полтавська ОДА визнана найвідкритішою для громадян.

Дослідження інформаційної відкритості сайтів ОДА в Україні проводили вперше. Його мета – визначити чи розміщено на сайтах інформацію, яку органи влади зобов’язані оприлюднювати для громадськості, наскільки повно та доступно представлена наявна інформація про діяльність влади.

Лідером рейтингу серед ОДА є Полтавська обласна державна адміністрація, яка має коефіцієнт відкритості 68,6%. Друге місце посіла Дніпропетровська ОДА (66,34%), третє − Рівненська ОДА (60,72%).

За загальними результатами серед ОДА сайтів з показником відкритості більше 50% всього 9, а з показником відкритості менше 40% −13. Це означає, що на сайтах більшості обласних державних адміністрацій розміщено навіть не половину інформації, яка передбачена законом, а менше 40%.

– Як показав досвід аналогічного моніторингу центральних органів виконавчої влади, таке дослідження є ефективним інструментом громадського контролю, який стимулює органи влади робити сайти кращими і зручнішими для відвідувачів, якісніше наповнювати їх необхідною інформацією, – − зауважила Людмила Опришко, медіа-юрист та експерт з моніторингу. – Тому ми прагнемо, щоб результати нашої роботи стали корисними як для звичайних громадян, так і для влади. Адже, сайт органу влади повинен стати, перш за все, зручним інструментом для користувачів, які, скажімо, хочуть отримати адміністративні послуги. В свою чергу, створення простих і доступних сервісів підвищує рівень довіри громадян до влади».

Прес-служба Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини