Архів

Друк

Проект заміщення природного газу біомасою у комунальній енергетиці Полтавщини – приклад для інших міст

Про це йшлося на круглому столі «Створення сприятливих умов для реалізації проектів із заміщення природного газу місцевою біомасою в Миргородському та Великобагачанському районах Полтавської області», який відбувся у рамках виконання Проекту USAID «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород».

У заході взяв участь в.о. директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Дмитро Орлов.

Під час круглого столу учасникам презентували пілотний проект із реконструкції газової котельні зі встановленням біокотла на соломі, що вже реалізується у рамках Проекту USAID «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород».

Керівник Проекту, виконавчий директор Всеукраїнської благодійної організації «Інститут місцевого розвитку» Руслан Тормосов наголосив: «Проект працює більше року. За цей час наші фахівці обґрунтували комплекс оптимальних техніко-економічних та організаційних проектних рішень щодо заміщення природного газу місцевої біомасою в комунальній енергетиці. Ці рішення реалізуються на практиці в м. Миргороді. Триває реконструкція пілотної котельні і до початку нового опалювального сезону мешканці будинків, які вона обслуговує, отримуватимуть тепло з соломи, зібраної на полях Полтавщини».

Наразі розроблена проектна документація на будівництво центрального складу, закуповується техніка для навантаження-розвантаження та транспортування соломи. Проекти із заміщення природного газу місцевою біомасою – це можливість зробити впевнений крок у напряму енергетичної, а значить, і політичної незалежності не лише окремих регіонів, а і всієї країни, переконані організатори заходу.

Полтавська область зацікавлена в розвитку власного біоенергетичного потенціалу – саме тому Проект USAID «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород» отримав підтримку не лише в місті Миргороді. Учасникам семінару представили інвестиційні проекти заміщення природного газу місцевою біомасою у Миргородському та Великобагачанському районах. Наступний крок – розробка бізнес-планів для отримання кредитних коштів міжнародних фінансових організацій для їх реалізації, це одне з основних завдань Проекту на 2015 рік.

Ще одне потенційне джерело інвестицій у біоенергетику – кошти приватних інвесторів. У ході засідання обговорили питання впровадження біопаливних проектів на засадах державно-приватного партнерства. Проект підтвердив готовність підготувати всі необхідні документи та надати допомогу в залученні приватних інвестицій у комунальну біоенергетику за умови зацікавленості місцевої влади та комунального підприємства теплопостачання.

Нагадаємо, що проект «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород» виконує Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку» за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Партнерами Проекту є Миргородська міська рада та Полтавська обласна державна адміністрація. Мета Проекту – пошук ефективних технічних, інфраструктурних, функціональних та інвестиційних рішень для масштабного заміщення природного газу місцевою біомасою в комунальній енергетиці, у т. ч. за рахунок перетворення біоенергетики на вигідний бізнес у сфері теплозабезпечення. До кінця 2015 р. Проект планує залучити в альтернативну енергетику інвестиції в розмірі 2,5 млн. доларів США, зменшити викиди вуглекислого газу і забезпечити підвищення рівня обізнаності та позитивне ставлення громадськості до альтернативної енергетики.

Теги:

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини