Архів

Друк

В Україні можуть націоналізувати нафтові та газові родовища

Приватизовані нафтові та газові родовища можуть перейти у державну власність.

Законопроект, який передбачає націоналізацію, зареєстрував народний депутат Сергій Каплін. За його словами, родовища є стратегічними об’єктами, а тому мають забезпечувати економічну безпеку країни. Згідно з законопроектом родовища будуть викупатися у власника або примусово відчужуватися на підставі рішення суду. Перелік родовищ, які будуть повернуті державі формуватиме Кабмін, а затверджуватиме Верховна Рада.

«Законопроект розроблено виключно з однією метою – забезпечити економічну безпеку держави. Бо зараз нафтові та газові родовища збагачують лише своїх власників, а не державу. Навіть після того, як була піднята рента на видобуток енергоресурсів до 5%, олігархи розробили такі тіньові схеми, що зараз платять навіть менше, ніж до зростання ренти. А враховуючи те, що Україна є енергозалежною країною, націоналізацію потрібно провести якнайшвидше», - заявив Сергій Каплін.

Народний депутат повідомив, що газові та нафтові родовища будуть викуплені у власників або примусово відчужені на підставі рішення суду. Перелік приватизованих родовищ буде готувати Кабмін, Верховна Рада затверджуватиме, а націоналізувати – Фонд державного майна.

За словами Сергія Капліна, оцінка родовищ буде здійснюватися незалежними оцінювачами. У разі незгоди з розміром компенсації, Фонд держмайна буде звертатися до господарського суду за місцем знаходження родовища, аби він визначив викупну ціну. Відшкодування відбуватиметься у грошовій формі та/або в обмін на держоблігації.

«Країні потрібна бюджетна децентралізація. Наприклад, якщо Полтавщина відправляє у Київ 11,5 мільярда гривень, а отримує назад лише 5,4. Ще одна проблема в тому, що підприємства, в тому числі і з видобутку газу та нафти, працюють на Полтавщині, а зареєстровані в інших областях. Наприклад, «Полтавагазвидобування» працює на Полтавщині, а 1,8 мільярда гривень податків сплачує не в місцевий бюджет. Я підготував клопотання до Президента, щоб переєструвати це підприємство у Полтаві», -розповів Сергій Каплін.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини