Архів

Друк

Бугайчук: Полтавщина стала витрачати на третину менше газу

Полтавщина витратила на 34 відсотка менше природного газу від рівня споживання минулого року. Про це повідомив голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук на розширеному засіданні колегії.

За інформацією департаменту житлово-комунального господарства, з 1 серпня минулого року по 31 березня цього року область використала 284.6 мільйона кубометрів газу. На поточний опалювальний сезон Кабмін виділив 199.2 мільйона кубометрів блакитного палива.

За словами керівника області, від Полтавщини вимагали скоротити споживання на 30 відсотків, і регіон поки що перевиконав план. Це вдалося за рахунок реконструкції і ремонтів котелень та мереж, а також використання інших видів палива.

"Україна фактично перебуває у стані війни, і тому економія природного газу є стратегічним завданням. Ми вже зекономили більше, ніж від нас вимагав уряд, але в зимовий період заходи з економії триватимуть. Однак люди не повинні постраждати в жодному разі", - зазначив Віктор Бугайчук.

Керівник області дав доручення департаменту соціального захисту "знайти і привести за руку" всі родини, які мають право на субсидії, щоб оплата за електроенергію взимку не стала для них непідйомною.

Разом із тим, Полтавщина поки що перебрала газу на потреби промисловості. 77 відсотків палива споживають 19 найбільших підприємств. Віктор Бугайчук наголосив: заходи економії повинні торкнутися і промисловості. Зокрема, Полтаваобленерго має потенціал для часткового використання в якості палива мазуту, а Полтаватеплоенерго може ненабагато знизити температуру теплоносія в котлах і котельнях.

Профільним департаментам голова ОДА доручив розробити графік можливих відключень, щоб не порушити технологічних процесів. Участь у колегії взяв заступник завідувача відділом Секретаріату Кабміну Андрій Рудіков, до якого звернулися із проханням донести потреби Полтавщини до керівництва Уряду.

"Економити потрібно всім - і промисловим підприємствам, і населенню. Але забезпечення тепла в будинках і квартирах, школах, лікарнях і садочках повинне бути на першому місці", - наголосив Віктор Бугайчук.

Теги:

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини