Архів

Друк

В Полтаві рівень захворюваності на грип та ГРВІ нижче епідпорогу на 21,2 %

Станом на 22 листопада 2013 р. на грип та ГРВІ по місту захворіло 1539 осіб, в тому числі 1 особа захворіла на грип.

Показник захворюваності становить 53,1 на 10 тисяч населення при епідпороговому показникові – 67,4 на 10 тисяч і нижче епідпорогового на 21,2 %. В порівнянні з попереднім тижнем рівень захворюваності знизився на 2,1 %.

З метою попередження та недопущення розповсюдженості грипу в м. Полтаві у сезон 2013-2014 років проведена відповідна організаційна робота. Підготовлений спільний наказ управління охорони здоров’я та Полтавського міськрайонного управління держсанепідслужби в Полтавській області «Про заходи щодо профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями у місті Полтава в епідсезон 2013-2014 років» та розроблено план заходів щодо боротьби з грипом серед населення. Проведено засідання міської надзвичайної протиепідемічної комісії з порядком денним «Про епідемічну ситуацію та заходи щодо профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями у епідемічний сезон 2013-2014 р.р.».

Проведені заняття з медичними працівниками ЛПЗ щодо питань профілактики та боротьби з грипом та гострими респіраторними захворюваннями. Відпрацьована система надання медичної допомоги при ускладненні епідситуації із захворюваності грипом та ГРВІ як у поліклініках, так і при обслуговуванні хворих вдома – сформовані бригади, проведені заняття з персоналом, виділені кабінети для прийому хворих з лихоманкою, тощо.

Відпрацьована система проведення профілактичних щеплень проти грипу населенню – виділені кабінети для проведення щеплень. Для вакцинації проти грипу в аптечній мережі ПОКП «Полтавафарм» у наявності є вакцини Флюарикс та Ваксигрип.

У лікувальних закладах ведеться контроль за дотриманням температурного режиму та режиму провітрювання. Передбачена можливість розгортання додаткової госпітальної бази для надання стаціонарної допомоги дорослим та дітям з ускладненнями після перенесеного грипу. Так, на базі 5-ї міської клінічної лікарні у разі епідемії планується розгортання додаткових 50 ліжок для госпіталізації дорослих. Госпіталізація дітей з ускладненим грипом передбачена на 50 ліжках дитячої міської клінічної лікарні.

У разі епідемії високої інтенсивності передбачається додаткове поетапне перепрофілювання ліжкового фонду терапевтичних відділень 1-ї, 2-ї, 4-ї міських лікарень, ендокринологічного відділення дитячої міської лікарні.

У лікувальних закладах проведено аналіз залишків лікарських засобів, отриманих у централізованому порядку для здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню, лікування гострих респіраторних захворювань та їх ускладнень. Стаціонарні відділення забезпечені киснем та апаратурою для надання медичної допомоги хворим на грип, ГРВІ згідно протоколів лікування, затверджених МОЗ України.

Медичними працівниками лікувально-профілактичних закладів міста проводиться постійна санітарно-освітня робота з питань профілактики грипу та ГРВІ, необхідності проведення щеплень: у поточному році проведено 490 лекцій, 2206 бесід, 4 телепередачі, 2 радіопередачі , підготовлено 158 санбюлетнів.

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини