Архів

Друк

Антимонопольний комітет порушив справу проти КП " ЖЕО №2"

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України порушила справи проти Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація № 2» м. Полтава за ознаками зловживання монопольним становищем.

Як з’ясувало відділення за результатами досліджень з метою виконання Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», КП «Житлово-експлуатаційна організація №2» не виконано вимоги діючого законодавства щодо доведення до споживачів інформації про зміну цін/тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з обґрунтуванням її необхідності, структури нових цін/тарифів, переліку житлово-комунальних послуг, з метою врахування відповідної позиції територіальної громади. Вищевказані дії КП «Житлово-експлуатаційна організація №2» призвели до встановлення виконавчим комітетом Полтавської міської ради рішенням від 01.08.2013р. № 112 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій без врахування відповідної позиції (зауваження і пропозицій) територіальної громади м. Полтави.

Також, КП «ЖЕО №2» здійснено розрахунки тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з порушенням вимог Порядку формування тарифів а саме:

було розраховано складову тарифу «вартість поточного ремонту внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання, водовідведення та зливової каналізації» по всім інженерним системам загалом, що є порушенням вимог вищевказаного Порядку формування тарифів.

для багатоповерхових будинків з ліфтами розраховано єдиний тариф (як для мешканців перших поверхів, так і для мешканців інших поверхів), який включає витрати на технічне обслуговування та енергопостачання ліфтів.

Зазначене вище може призвести до нарахування та стягнення зі споживачів плати за послуги, які споживачі фактично не отримують.

«Враховуючи те, що КП «ЖЕО №2» єдине підприємство в м. Полтава, яке відповідно до рішення міської ради визнано виконавцем вищевказаних житлово-комунальних послуг, то Підприємство має ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринку послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій в межах обслуговуючих територій м. Полтава. Тому наведені дії підприємства як монополіста в умовах конкуренції неприпустимі», - зазначив голова територіального відділення Володимир Оніщенко.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини