Архів

Друк

За обсягом зібраних зернових Полтавщина п'ята в державі

Заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула у режимі селекторної накради підбив підсумки збору врожаю ранніх зернових та зернобобових культур 2013 року.

Відкриваючи нараду, Володимир Замикула висловив слова вдячності хліборобам Полтавщини та привітав їх з досягненням високих виробничих показників у вирощенні ранніх зернових.

Аграрії отримали достойний урожай – 1,5 млн. тонн зерна із врожайністю по всіх категоріях господарств 37,3 ц/га, що більше попереднього року на 9,6 ц/га, а по сільгосппідприємствах – на 11 ц/га. Це один із кращих показників за останні роки і 5 за оперативними даними в державі.

Передові позиції по урожайності ранніх зернових традиційно мають Шишацький (51,9 ц/га), Машівський (50,3), Новосанжарський (45,8), Карлівський (44,6) райони.

Озимої пшениці намолочено 1 млн. 120 тис. тонн зерна, що більше на 512 тис. тонн, або в 1,8 рази до минулого року. Середня врожайність склала 45 ц/га. Найвища врожайність пшениці отримана в господарствах Шишацького (56,9 ц/га), Машівського (55,1 ц/га), Диканського (51,8 ц/га), Карлівського (51,5) та Котелевського (50,5 ц/га) районів.

Натомість вірною була тактика скорочення посіву ярого ячменю, оскільки урожайність його склала лише 23,7 ц/га, що майже в 2 рази менше урожайності озимої пшениці та в 1,5 рази озимого ячменю. Намолочено всього 280 тис. тонн зерна при середній врожайності 23,5 ц/га.

В.В.Замикула висловив упевненість у тому, що такий результат досягнуто перш за все завдяки наполегливій спільній роботі всіх ланок АПК на місцях в господарствах по вдосконаленню технологічного процесу, а також розуміння виняткового значення аграріями питань збереження родючості грунтів, що було виражено у збільшенні обсягів внесення добрив під посіви зернових майже в 2 рази порівняно з минулим роком. Збереження цих тенденцій і у наступному році буде запорукою збереження позитивної динаміки розвитку галузі.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини