Архів

Друк

До 23 вересня у Полтаві встановлять пам’ятний знак розстріляним фашистами полтавців

До 23 вересня, коли Полтава відзначатиме день визволення від німецько-фашистських загарбників, запланували впорядкувати прилеглу до Меморіалу Солдатської Слави територію (по вул.Пушкарівській біля «Скорботної матері») та встановити там пам’ятний знак, який нагадуватиме про тисячі розстріляних фашистами полтавців та військовополонених у роки Великої Вітчизняної війни.

Про це повідомив сьогодні заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко на виїзній робочій нараді.

«Меморіальний знак нагадуватиме про масові розстріли військовополонених та мирних жителів Полтави у період окупації. Нам важливо зберегти пам’ять для себе та нащадків. Тому нині з боку Президента України Віктора Януковича неабияка увага стосовно відбудови та реставрації споруд, які несуть історичну пам’ять та духовно-культурну спадщину», – зазначив Валерій Пархоменко.

Заступник очільника області розпорядився, щоб Полтавська міська рада, взяла під контроль впорядкування території, особисто ж на себе взяв відповідальність за сам меморіальний знак.

На думку директора Департаменту комунікацій та зв’язків з громадськістю Миколи Перепелиці, у цій справі вкрай потрібна активна позиція Полтавського міськвиконкому, особливо самого Полтавського міського голови.

Обласне підприємство КП «Полтававодоканал» уже провело на місці парку дуже великі роботи по горизонтальному бурінню колектора і введенню туди каналізаційної труби. Це означає, що далі можна запланувати роботи з упорядкування. Тепер залишається активізуватись міській владі, прямими функціями, якої є навести лад у парку.

Це і трав’яним дренажем можна викласти доріжки, підрізати кущі, які розрослися вже до такого, що скоро вовки будуть вити», – сказав Микола Перепелиця.

Новий пам’ятний знак, реставраційні роботи пам’ятників, які вже є на території парку, та благоустрій всієї зони - це буде першим етапом до впорядкування великого комплексу пам’яті про полтавське історичне минуле років 1941-45 .

Нагадаємо, що на цьому місці у роки Великої Вітчизняної війни з вересня 1941 по вересень 1943 року існував концентраційний табір Дулаг-151 та пересильний табір Дулаг-205. За різними даними, у період окупації там розстріляли до 23 тис. військовополонених та місцевих жителів.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини