Архів

Друк

В ПНТУ відбулася регіональна нарада представників органів студентського самоврядування

20 жовтня 2011 року на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відбулася регіональна нарада представників органів студентського самоврядування по проведенню всеукраїнського студентського референдуму.

Референдум ініційовано Національним студентським союзом, Студентським захистом та Асоціацією правозахисних організаторів студентів, щодо нової редакції проекту Закону України «Про вищу освіту», розробленого Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

Участь у нараді взяли понад 120 лідерів студентського самоврядування та профспілкових організацій студентів ВНЗ III-IV рівнів акредитації Полтавської області. Учасники наради активно обговорювали основні положення нової редакції проекту Закону України «Про вищу освіту», розробленого Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

Про особливості нової редакції проекту Закону України «Про вищу освіту» щодо врахування інтересів осіб, що навчаються, доповів президент студентського парламенту ПолтНТУ, голова студентської ради міста Полтава Ігор Рева. Зокрема він наголосив на нормах законопроекту, які є пріоритетними для студентів: збільшення розміру мінімальної ординарної академічної стипендії до рівня прожиткового мінімуму; незмінності розміру оплати за навчання для студентів контрактної форми протягом всього терміну навчання; нормативно-правового забезпечення фінансування органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів; прирівнювання вищої освіти здобутої за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста до вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра; вільного вибору студентами навчальних дисциплін у межах варіативної частини змісту освіти та ін.

Віце-президент Національного студентського союзу Юрій Кращенко повідомив про організацію та проведення всеукраїнського студентського референдуму. Він акцентував увагу на тому, що основними завданнями його проведення є підвищення правової обізнаності осіб, що навчаються, ознайомлення широкого кола студентської молоді з новою редакцією проекту Закону України “Про вищу освіту”, розробленого експертною робочою групою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та відстоювання прогресивних норм законопроекту, які стосуються студентів. Обговорюючи організаційні етапи референдуму студентські лідери наголосили на доцільності його проведення, що дасть поштовх до якнайшвидшого прийняття даного законопроекту в новій редакції.

Також Юрій Кращенко зупинився на загальних положеннях, меті, завданнях, принципах і функціях проекту Концепції розвитку органів студентського самоврядування в Україні.

Під час наради велася активна дискусія з вищезазначених питань, у якій взяли участь лідери студентського активу Полтавщини: голова обласного наукового студентського товариства Олексій Рева, голова студентського самоврядування Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Катерина Яремененко, голова студентського самоврядування Полтавської державної аграрної академії Тетяна Бардіна, голова волонтерського центру ПНПУ Ярослава Бондаренко, голова студентської ради електромеханічного факультету ПолтНТУ Артем Фургас та інші представники студактиву області.

У результаті проведеної регіональної наради було ухвалено резолюцію, основними положеннями якої є:

  1. Підтримати дії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, спрямовані на підвищення якості освіти та прийняття нової редакції проекту Закону України «Про вищу освіту».
  2. Підтримати пропозицію проведення 24 жовтня 2011 року студентського референдуму щодо розробленої Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України нової редакції проекту Закону України «Про вищу освіту».
  3. Схвалити проект Концепції розвитку студентського самоврядування в Україні.
Поділіться з друзями:   

Останні новини