Архів

Друк

Полтавщина готова до проведення ЗНО

У Полтавській ОДА провели нараду щодо стану готовності області до проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018.

Участь у нараді взяли представники Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА, регіональних відділів освіти і науки, вищих навчальних закладів, СБУ, національної поліції, служби охорони здоров’я, обленерго, ДСНС та інших установ, які відповідають за підготовку та проведення ЗНО.

— Зовнішнє незалежне оцінювання є основною передумовою вступу випускника до ВНЗ. Органи місцевого самоврядування повинні надати належні умови для успішного проведення ЗНО. На пробному тестуванні, що проходило 24 і 31 березня, ми відпрацювали взаємодію всіх служб і установ та переконалися, що підготовка йде за планом і без ексцесів, — зазначила директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

ЗНО пройде з 22 травня по 13 червня 2018 року. Тестування складуть 11600 учнів. Державна підсумкова атестація стосуватиметься шкіл, професійно-технічних училищ і вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. Для них обов’язковими предметами стануть українська мова і література та історія. Ще один предмет для тестування учні виберуть за бажанням.

Для проведення ЗНО в Полтавській області сформовані 9 округів і в кожному з них — мережу пунктів, де, безпосередньо, відбуватиметься тестування. Так, в цьому році центрами округів стали Полтава, Кременчук, Лубни, Горішні Плавні, Миргород, Гадяч, Карлівка, Пирятин і Кобеляки. Перелік закладів, які прийматимуть ЗНО є на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

У підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання виділяють чотири основні напрямки:

1. Питання безпеки. Учасники ЗНО повинні перейматися лише тестуванням. Доставка учнів і безпечне проведення державної підсумкової атестації – головне завдання для усіх служб і установ, які залучені до підготовчого процесу.

2. Забезпечення вчасної явки. Учні повинні прибути до закладів, де пройде ЗНО до 10:50. Ті, хто запізнилися, будуть не допущені до іспитів. Відповідно, транспортна логістика становить зону відповідальності місцевої влади, відділів освіти, дорожніх служб. Особливу увагу треба приділити дітям з особливими потребами – їм також треба дістатися до пунктів складання іспитів.

3. Сприяння проведенню ЗНО збоку місцевих органів самоврядування, які повинні подбати про те, щоб в приміщеннях, де відбуватимуться іспити, було світло, на дорогах, якими добиратимуться автобуси з учнями, не було пробок та ремонтів тощо.

4. Якісний персонал, який буде обслуговувати ЗНО. В Полтавській області проведений відбір працівників, які працюватимуть в дні ЗНО. Загалом це 2500 тисячі осіб, що пройшли спеціальну підготовку.

Окремо наголосили на тому, щоб учасників ЗНО проінформували про те, що на іспиті категорично заборонено використовувати засоби, які б могли «підказувати». Тих, хто порушить заборону, відсторонять від тестування.

Директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко наголосив на тому, що 77% населення країни схвалює ЗНО, тому проведення тестування на високому рівні – питання професіоналізму и піклування про майбутнє дітей:

— Треба поставитися до ЗНО так, якби це наші власні діти його складали. Якщо буде таке ставлення, проблем не повинно бути. Таким чином ми даємо дорогу в життя нашим дітям. Від нашої співпраці залежить їхнє майбутнє.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА
Поділіться з друзями:   

Останні новини