Архів

Друк

До початку нового навчального року оновлять Шишацьку школу імені Вернадського

Завдання та цілі в усіх освітян Полтавщини спільні: підвищити інтерес до навчання в учнів, побудувати сучасне освітнє середовище, зробити школу привабливою і ззовні, і зсередини.

Не є винятком і представники Шишацької об’єднаної територіально громади. Як оптимізувати навчальний заклад — обговорювали на спільній нараді з головною освітянкою області Оленою Харченко.

Нарада щодо розвитку опорного закладу — Шишацької спеціалізованої школи імені Вернадського відбулася учора в Департаменті освіти та науки Полтавської ОДА. Участь у ній взяли керівники та начальниця відділу освіти Шишацької громади, представники Департаменту.

— Шишацька школа імені Вернадського потужна та простора. Заклад має хороше територіальне розташування та транспортну розв’язку. Там навчаються і діти з Шишак, і з прилеглих населених пунктів. Їх щодня привозить та відвозить шкільний автобус, — повідомила директорка Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

А от рівень освіти у Шишацькій школі бажає бути кращим. Минулого року на ЗНО випускники показали невисокі результати. І така тенденція прослідковується у всіх сільських школах. Освітяни Полтавщини прагнуть вправити ситуацію, адже переконані: рівень освіти в сільських та міських школа має бути на одному рівні. І навчальні заклади невеликих населених пунктів нічим не повинні поступатися школам міста.

— Першочергово школи мають бути приваблива і зовні, і зсередини. Так само цікавими для учнів мають бити навчальні кабінети: оснащені новітнім обладнанням, сучасною матеріально-технічною базою. На лабораторних роботах учні повинні проводити дослідити на практиці, а не в теорії. Адже тільки тоді із цікавістю та завзяттям школярі відвідуватимуть уроки, навчатимуться та пізнаватимуть світ, — наголосила головна освітянка Полтавщини.

Та не лише учні, а й вчителі повинні постійно навчатися. Предмет, що викладають, вони мають знати бездоганно. Для цього вони регулярно мають підвищувати кваліфікацію, відвідувати різноманітні курси та тренінги. Адже педагог має бути прикладом для своїх учнів.

— Повинні вчителі і підхід до навчання змінити. Педагогіка партнерства — новий формат діяльності вчителя Нової української школи, — додала Олена Харченко.

В основі педагогіки партнерства лежить спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками. Учитель має бути другом своїм учням. А члени родини повинні брати активну участь у побудові освітнього простору своєї дитини.

Не варто забувати, зазначають освітяни, що кожна дитина неповторна. І кожна із них має від природи унікальні здібності, таланти та можливості. А задача школи загалом та хорошого керівника зокрема — допомогти розкрити та розвинути їх.

Основною темою наради із представниками Шишацької громади була оптимізації місцево школи. Разом із представниками Департаменту освіти та науки їм вдалося розробити план по оновленню навчального закладу.

— До початку нового начального року утеплимо фасад та замінимо вікна. Паралельно займатимемося оновленням початкової освіти. Аби вже 1 вересня першокласники пішли до Нової Української школи, — підбила підсумки наради директорка Департаменту освіти та науки.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини