Архів

Друк

Сьогодні 48 лідерів майбутнього отримати сертифікати

У минулому році 22 жовтня розпочали навчання слухачі другого набору молоді в Школі місцевого самоврядування «Лідер майбутнього».

Відбір проводився серед студентів ВНЗ на конкурсній основі.

Привітати студентів-лідерів прийшли представники навчальних закладів міста: ректор ПУЕТ Олексій Нестуля, заступник ректора ПНТУ Петро Шемет та міської влади: депутати міської ради Юрій Ісаєв та Оксана Деркач, начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту Анна Шавиро і заступник начальника управління Олена Ромас. Були також присутні координатор проекту Олег Микитенко та голова студентської ради міста Ігор Рева.

Ідея проекту Школи місцевого самоврядування «Лідер майбутнього» належить лідерам студентського молодіжного руху провідних вищім навчальних закладів міста, яку підтримало управління у справах сім’ї молоді та спорту міськвиконкому

За вісім місяців слухачі дізналися багато корисного для своєї можливої подальшої діяльності лідерів.

Навчання другого набору молоді в Школі місцевого самоврядування «Лідер майбутнього» розпочалося у жовтні місяці 2010 року. Відбір слухачів до Школи проводився на конкурсній основі. Конкурсною комісією із 120 анкет було обрано 88 чоловік для навчання у школі. На сьогоднішній день 48 Слухачів стали випускниками Школи - це студенти вищих навчальних закладів та учні старших класів шкіл міста.

З жовтня по травень для слухачів Школи було організовано теоретичний курс: проведено 23 заняття на базі п'яти вищих державних навчальних закладів та в міськвиконкомі, з них 6 тренінгів.

Слухачі пройшли курс:

- з основ діловодства, етики та ділового етикету, конфлікт-менеджменту, основ лідерства, психології майбутнього керівника, основ ораторського мистецтва, технології роботи з пресою, РК-стратегії органів державної влади тощо, ознайомилися із законодавчою та нормативною базою органів місцевого та студентського самоврядування;

Навчання проводили ректори, професори та викладачі провідних вищих навчальних закладів, досвідчені тренери, молодіжні лідери з інших міст України.

З 15 травня по 1 червня проведено стажування у структурних підрозділах міськвиконкому. Молодь було розподілено по управлінням та відділам виконкому, враховуючи їхні побажання. Стажування проходило у вільний від навчання час, під час якого можна було ознайомитися із специфікою роботи відповідного структурного підрозділу, законодавчими та нормативними актами, що регламентують його діяльність, пройти курс із діловодства.

В кінці стажування для слухачів школи в дитячому оздоровчому центрі «Орлятко» організовано підсумкову ділову гру по написанню молодіжних проектів В даній грі приймало участь 33 слухача Школи, які були поділені на 6 команд. Дана гра організована з метою систематизації, узагальнення та перевірки засвоєних знань студентами під час теоретичного навчання. Під час гри були змодельовані різні інститути суспільства, максимально наближені до реального життя.

Всі організатори Школи також виконували певні ролі. Так у грі були представники «Бізнесу», «Фондів», «Місцевого самоврядування».. Перед учасниками стояло завдання створити реальний проект на загальну суму фінансування до 8 тис.грн. та спробувати знайти фінансування у «місцевого самоврядування», «бізнесових структур» та двох «фондів».

Всього учасники гри створили 6 досить цікавих проектів. Найкращим на думку всіх виявився проект «Полтавська школа молодої сім'ї». Даний проект планується реалізувати у 2012 році спільно з управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту.

З червня слухачі Школи побували на екскурсії у Верховній Раді України. Під час годинної оглядової екскурсії молодь побувала в конференцзалі, залі пленарних засідань Верховної Ради України, мала змогу відвідати комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, поспілкуватися з народним депутатом Гордієнком Сергієм Володимировичем - секретарем даного комітету та з представниками комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму. Також молодь змогла на власні очі побачити робочі кабінети народних обранців.

Екскурсія організована за сприяння громадського об'єднання «Наш дім - Полтава». Наприкінці екскурсії слухачі Школи відвідали Києво-Печерську Лавру — одну з найбільших православних святинь України.

Вперше в цьому році всі слухачі школи пройшли підсумкову атестацію, де кожен зміг розкрити свої знання з тем «Лідерство», «Конфлікт- менеджмент», «Місцеве самоврядування» та «Студентське самоврядування».

10 червня 48 слухачів Школи отримали свідоцтва про закінчення (у минулому році Школу закінчило 42 чол.), 7 чол. рекомендовано на внесення до кадрового резерву виконавчого комітету Полтавської міської ради, 10 чол. отримали грамоти та 2 чол. подяки від управління у справах сім'ї, молоді та спорту, 5 чол. — дипломи за написання кращого молодіжного проекту під час підсумкової ділової гри.

Також всі слухачі Школи будли нагороджені збірниками «Методики самопізнання майбутнього лідера», який випущено в рамках реалізації молодіжного проекту «Школа місцевого самоврядування «Лідер майбутнього». Упорядниками збірника є Гриньова М.В. - науковий консультант проекту, Кращенко Ю.П. — один із організаторів проекту та Бєляєва Н.В.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини