Архів

Друк

Студенти Полтавщини стали учасниками літньої школи у Сумах

Протягом тижня активісти Сумської та Полтавської областей розглянули існуючі проблеми ОСС, спробували знайти шляхи їх вирішення.

Крім того, молодь проаналізувала привезені з собою положення про органи студентського самоврядування власних ВНЗ. Для цього всі учасники розподілились на дві команди і після години дискусій та обговорень презентували коротенький SWOT-аналіз документу. Як виявилось, найбільш частою проблемою положення виявилась суперечливість у пунктах, а іноді навіть діяльність студентського активу могла мати лише «консультативно-дорадчий» характер.

У команді організаторів - соціальні тренери Анна Товстуха та Білик Костянтин, президент польської асоціації студентів Матеуш Каміонка, Президент самоврядування та досвідчені експерти асоціації в області студентського самоврядування України – Єлизавета Щепетильнікова та Сергій Бурма.

«Ця літня школа допомогла мені зрозуміти, що ж таке ОСС. Вже цього року планую переглянути положення нашого ВНЗ про ОСС та допрацювати його разом із сумськими тренерами, оскільки вони у свою чергу зробили все можливе і неможливе, щоб донести до нас важливу інформацію!» - говорить учасниця Олександра Забєліна, студентка Полтавської державної аграрної академії.

Проект, про який зазначено вище, розпочав свою діяльність у червні. Його метою є створення сприятливих умов для збільшення ролі студентів у житті ВНЗ. Маючи необхідні знання та практичні навички, студенти з активною життєвою позицією зможуть брати більшу участь у діяльності органів студентського самоврядування, впливати на якість студентських виборів тощо.

«Найважчим було усвідомити усі перспективи та можливості органів студентського самоврядування. З’явилось розуміння того, що справжній лідер має в першу чергу не тільки згуртувати та повести за собою свій колектив, а й бути відповідальним, активним та комунікабельним» - переконана учасниця Катерина Дремова, студентка Роменського коледжу КНЕУ.

Значну увагу тренери приділили саме командній роботі. Дмитро Тіщенко, керівник проекту, зазначає, що «тиждень «поза зоною досяжності» дає людині перевірити себе, розкритись, проявити свої найкращі якості». Він впевнений: такі умови здатні створити справжню команду людей, які зможуть надалі виступити лідерами у своїх ВНЗ.

Олександра Щербина, студентка ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», розповіла, що «літня школа 2013 - це момент життя, який, напевно, назавжди залишиться в серцях і пам'яті кожного з учасників». Вона стверджує, що за цей тиждень дізналася багато інформації, яка в подальшому допоможе їй для розвитку ОСС в її університеті.

Тиждень був розписаний майже погодинно. Першого ж дня учасники знайомились і одразу взялись за роботу: розподілялись на команди, малювали, писали, робили висновки. На останок навіть довелось інсценувати засідання звітно-виборчої комісії під час виборів студентського ректора, де кожен мав свою роль і з якою блискуче справився. Як зізнаються учасники, «найбільш важливим було те, що вони могли почути досвід тренерів у сфері захисту прав студентів, висловити свою думку, дізнатись про євопейський підхід до роботи ОСС».

«На мою думку, школа відбулась, - стверджує Валерія Біленко, піар-менеджер проекту, - нам вдалось знайти активну, цікаву і креативну молодь, якій небайдужа доля студентського самоврядування сьогодні. Найголовнішим є те, що вони отримали знання та навички, відчули в собі сили та бажання змінювати студентське життя на краще».

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини