Архів

Друк

Володимир Онищенко: "В Україні відбувається демократизація управління ВНЗ"

На базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відбулося засідання ради ректорів ІІІ-IV рівнів акредитації Полтавського регіону.

На порядку денному засідання було питання щодо обговорення проектів Закону України «Про вищу освіту», зареєстрованих Верховної Ради України №1187, 1187-1, 1187-2.

У засіданні прийняли участь заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Коваль, заступник директора департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Світлана Горбаньова, голова обкому профспілки працівників освіти і науки Григорій Шумейко та ректори вищих навчальних закладів Полтавської області.

Прийняття Закону України «Про вищу освіту» у новій редакції – актуальна проблема усіх працівників галузі вищої освіти. Широке обговорення основних положень проекту проводилось протягом 2010 – 2012 років у всіх науково-педагогічних колективах. Пропозиції ПолтНТУ та інших навчальних закладів відповідно до ухвалених рішень про підтримку законопроекту, розробленого робочою групою МОНмолодьспорту, було розглянуто на спільному засіданні рад ректорів вищих навчальних закладів Харківського, Полтавського і Сумського регіонів та ухвалено підтримати проект Закону України «Про вищу освіту» у новій редакції, який було утверджено на III всеукраїнському з`їзді працівників освіти.

Протягом 2012 року у Верховній Раді України було зареєстровано декілька проектів Закону України «Про вищу освіту» та продовжувалась робота по урахуванню всіх пропозицій. За основу було прийнято законопроект, розроблений робочою групою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, який спрямовано на вирішення питань діяльності науково-педагогічних працівників та відображення інтересів студентів.

Важливі моменти законопроекту окреслив Голова вченої ради ПолтНТУ, ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Володимир Онищенко, зауваживши, що відбувається демократизація управління вищими навчальними закладами. «Адаптація структури вищої освіти до Європейського простору вищої освіти закладає умови для полегшення визнання дипломів, академічної та професійної мобільності, реалізації можливості освіти впродовж життя. Законопроектом передбачено освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти – бакалавр, магістр, а також вводиться освітньо-науковий рівень доктора філософії. Збережено освітньо-науковий рівень кандидата наук і науковий рівень доктора наук як національну особливість» – наголосив ректор.

За словами Володимира Онищенка, це засідання має важливе значення для утвердження законопроекту, оскільки в ньому взяли участь представники студентського самоврядування ПолтНТУ. «В першу чергу, – зазначив Володимир Онищенко, – Ми хотіли б почути думку студентства, ідеї та пропозиції молоді, оскільки перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма скерував нашу роботу у двох напрямах: по-перше, затверджений законопроект має бути спрямовано на розвиток вищих навчальних закладів – з урахуванням інтересів студентства, по-друге – обговорення законопроекту має виключну орієнтацію на перспективи розвитку вищої освіти і науки».

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини