Архів

Друк

Завтра в обласному центрі стартує триденний Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Poltava»

Напередодні початку роботи триденного Міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Poltava» у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася тематична прес-конференція.

У ній взяли участь голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, президент Міжнародної літературної корпорації «Meridian Czernowitz» Святослав Померанцев і директор Міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Poltava» Олександр Ткаченко.

– Для нас організація такого заходу – подія знакова. Радіємо, що Полтавщина стає культурним епіцентром. Обласна влада максимально сприяє проведенню фестивалю, при тому без політики. Це принципова позиція. За майже рік дуже багато зроблено. Дякуємо Департаменту культури і туризму облдержадміністрації, організаторам фестивалю. Все, що залежало від обласної влади, ми виконали. На три дні духовний і культурний центр України буде у Полтаві. Розраховуємо, що фестиваль стане в області щорічним. Звісно, такі заходи не відбуваються без потужного фінансування. Обласна влада взяла частину фінансового тягаря. Було виділено близько 1,5 мільйона гривень з обласного бюджету, – зазначив Олександр Біленький.

– Дякую полтавській обласній владі. Я мав справу з чернівецькою і волинською. Полтавська – найпрогресивніша і найсміливіша. Край тільки виграє від проведення цього фестивалю. Уже є восьмирічний досвід організації подібних заходів, який відшліфовувався у Чернівцях. Ми з представниками ініціативної групи корпорації «Meridian Czernowitz», до якої входять Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Ігор Померанцев і ще декілька цікавих, впливових людей, захотіли вирішити питання: «Що є Чернівці сьогодні?». Мали зробити щось таке, що дало б відповідь на це питання. І коли організовували фестивалі у Чернівцях, зрозуміли, що цю технологію можна перенести і в інші міста України, за умови, що місто має або мультикультурність, мультинаціальність, або до міста є серйозний сентимент з боку європейської культури. Запросити до Полтави шведів – геніально. У Полтаві є шведський і серйозний український сентимент. Тому цей фестиваль, з одного боку, – культова культурна подія, спрямована на підвищення загального рівня освіти й гордості полтавців за свій регіон і місто. З другого боку, – серйозна робота на авторитет Полтавщини та її обласного центру зокрема, – пояснив Святослав Померанцев.

Він розповів, що на фестиваль запрошені одні з найвпливовіших, найцікавіших поетів з України й мотивованих країн.

– Для Полтавщини мотивовані країни – Швеція, Фінляндія, Норвегія, Німеччина. Тобто Скандинавія і Північна Європа, – пояснив Святослав Померанцев. – Поети – це люди, які не тільки пишуть вірші. Вони інтелектуали, «рупори» у своїх містах і країнах, які мають дуже високий рівень довіри з боку населення, пишуть статті, блоги, пости у соцмережах, виступають на прес-конференціях, конференціях, перед студентами на лекціях. Як зазначив Олександр Біленький, фестиваль хочуть зробити щорічним. Тож, коли, наприклад, через п’ять років на Полтавщину приїдуть 50-70 ось цих осіб-ньюзмейкерів зі скандинавського світу, вони всі приватно чи публічно потім ділитимуться своїми враженнями про Полтаву й регіон. Ми ж зробимо все, щоб ці враження були незабутніми.

– Перед командою «Meridian Poltava» стояли дуже глобальні і важливі завдання. Зокрема ми мали створити культову подію й забезпечити задоволення культурних потреб якомога більшої кількості полтавців. Перше завдання передбачало зібрати у Полтаві всіх топових українських авторів. Нам це вдалося. До Полтави в один період – із 8 по 10 червня – приїдуть Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Андрій Любка та інші. Зібрати цих людей в одному місці одночасно дуже складно, бо в них графіки розписані на рік чи й більше. Полтавці матимуть змогу не лише почути їх зі сцени, а й неформально з ними поспілкуватися, як це відбудеться завтра об 11-ій годині в готелі «Аристократ». Друге амбітне завдання полягало в тому, щоб провести захід у найрізноманітніших форматах. Авжеж, будуть поетичні читання в їх класичному вигляді, які відбуватимуться як у закритих локаціях, так і на відкритому повітрі. Але будуть і мультимедійні проекти, концерти рокової та класичної музики, кінопокази, екскурсії. Віримо, що нам вдасться збирати повні зали, бо продукт, який представимо на фестивалі, – дуже різноманітний, – розповів Олександр Ткаченко.

Як повідомляють організатори дійства, упродовж трьох днів «Meridian Poltava» відбудуться 23 події у 16 локаціях. Перший день проходитиме у Решетилівці й на полі Полтавської битви. Офіційне відкриття дійства – в суботу, 9 червня, на Театральній площі Полтави. Після відкриття стартує марафон різнопланових заходів для містян і гостей обласного центру. Так, упродовж дня відбуватимуться поетичні читання, показ фільму «Ампутація» про бійців, які втратили кінцівки у війні на сході України, літературний вечір Оксани Забужко, мультимедійний проект «Безкінечна подорож, або Енеїда» за участі Юрія Андруховича, рок-концерт гурту «Жадан і Собаки». Третій день почнеться з екскурсії-прогулянки Полтавою, яку проведе Артур Ароян. Продовжиться поетичними читаннями. Закінченням триденного дійства стане унікальний концерт сучасної класичної музики «Полтава 03:44» у виконанні Квартету імені Левка Ревуцького.

Після прес-конференції організатори фестивалю подарували книги видавництва Міжнародної літературної корпорації «Meridian Czernowitz» Полтавському краєзнавчому музею імені Василя Кричевського й представникам ЗМІ, які взяли участь у заході.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини