Архів

Друк

Експертна рада з випуску соціально значущих книг місцевих авторів обрала кращі видавничі проекти

Відбулося засідання Експертної ради з випуску соціально значущих книг місцевих авторів.

У ньому взяли участь 13 членів ради. З-поміж 28 поданих на розгляд видань вони голосуванням обрали кращі.

– Традиційно на початку лютого визначаємо видавничі проекти, які будуть рекомендовані до видання у 2018 році за кошти обласного бюджету, – зазначила на початку заходу директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторія Пилипенко.

Начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи та видавничої справи управління інформації Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Оксана Лісан поінформувала, що відповідно до чинного Положення про підготовку та реалізацію Плану випуску соціально-значущих видань з 1 грудня 2017 року до 1 лютого 2018 року приймалися відповідні заявки від видавництв і видавничих організацій. На розгляд Експертної ради подали заявки з пропозиціями щодо реалізації книговидавничих проектів за кошти обласного бюджету шість видавництв. Так, «Полтавський літератор» представив 10 видавничих проектів, «Гадяч» – два, ТОВ «АСМІ» й ПП ХРА «Дивосвіт» – по шість, ТОВ «Рік» – три, а видавництво «Астрая» – один.

Члени Експертної ради розглянули 28 видавничих проектів за кількома тематичними номінаціями: історико-краєзнавчі видання, художня література, видання для дітей та юнацтва, художня література (поезія), наукова та науково-популярна література, видання національно-патріотичного спрямування, а також мистецтво, образотворчі видання. Після обговорення провели голосування по кожному з проектів. Довідкових та інформаційних видань на розгляд ради цьогоріч не надійшло.

До переліку видавничих проектів, підтриманих Експертною радою, увійшли такі видання: «Привіт із Полтави» (Ілюстрований каталог поштових карток з видами міста та околиць. Частина перша) (автор Аничин Є. М.), «Планетарний голос Андрія Кикотя» (Титаренко Г.), «Дідусева абетка» (Недовіс О.І.), «Курдуплик» (Ваценко Т.Ф.), «Осінинка» (Гарець І. А.), «Дивина» (Балагура Т. І.), «Мливо Мойри». Вибрані твори в трьох томах. Том перший: Поезії» (Любивий М.Г.), «Світ на долоні» (Хало О. І.), «Роман із присмаком моралі» (Ольховська Л.В.), «Отаман Гонта 1920 року» (Пугач О. В.), «Кабул»: шлях мужності. Спогади про Валерія Боняківського» (Колектив авторів).

Довідка. На виконання Указу Президента України від 09.11.2000 №1217/2000 «Про додаткові заходи щодо державної підтримки національного книговидання і книгорозповсюдження» в області, починаючи з 2000 року, розробляються й успішно виконуються програми підтримки книговидання.

Заходами Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2020 роки передбачено реалізацію державної інформаційної політики, книговидання та книгорозповсюдження, обласного телерадіомовлення, забезпечення населення області різноплановою інформацією, соціально значущою видавничою продукцією місцевих авторів.

В умовах суспільно-політичної ситуації в Україні соціальний запит суспільства сфокусовано на необхідності підтримки ідей захисту державних інтересів, утвердженню національної самосвідомості. Пріоритет надається соціально-значущим виданням, де висвітлюється тема державності, єдності та героїзму українського народу.

З 2005 року на Полтавщині видано понад 120 назв соціально значущих книг загальним тиражем близько 79 тисяч примірників. З обласного бюджету на їх видання було виділено більше 4332,7 тис. грн. Це літературно-художні видання, історико-краєзнавча й література для дітей, довідкові та інформаційні видання.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини