Архів

Друк

Нагороджено лауреатів премії імені Миколи Ярошенка

Сьомий рік поспіль на початку грудня у Полтавському художньому музеї проходить церемонія нагородження лауретів премії імені Миколи Ярошенка. Традиційно цю подію об’єднують з початком роботи виставки з фондів музею.

Так, цьогоріч 8 грудня у виставковій залі галереї мистецтв зібрались члени Національної спілки художників України, представники галузі культури, навчальних закладів, громадських організацій, засобів масової інформації.

Гості оглянули фондову виставку – роботи Матвія Донцова “Живопис — моя любов і відрада”, яка присвячена 140-річчю від дня народження українського живописця, та взяли участь у церемонії вручення авторитетної мистецької міської щорічної премії.

Організатори заходу, управління культури та Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка, підкреслили, що основним завданням конкурсу на здобуття премії є виявлення та підтримка молодих митців, сприяння вихованню підростаючого покоління, формуванню естетичних і мистецьких смаків на ґрунті взірців класичного мистецтва. А головною ідеєю - пошанування творчості художника-передвижника Миколи Ярошенка, заохочення молоді до вивчення його мистецької спадщини.

Привітала усіх присутніх на заході секретар міської ради Оксана Деркач. Вона підкреслила, що основним завданням конкурсу на здобуття премії є формування естетичних і мистецьких смаків на ґрунті взірців класичного мистецтва, підтримка молодих митців.

- Подібні заходи збирають навколо себе справжніх однодумців, людей творчих і небайдужих. Ось і сьогодні у галереї мистецтв зібралися як художники, якими пишається Полтава, так і поціновувачі мистецтва. Сьогоднішній захід – це знак вдячності і тим, хто сьогодні стверджує Полтаву як духовну столицю, і тим, хто підтримує культуру, тим, хто не мислить життя без мистецтва.

Премія має шість номінацій, що відповідають тим напрямкам діяльності, які складали сенс життя Миколи Ярошенка.

Лауреатами щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка у 2017 році стали:

1. «Образотворче мистецтво. Живопис» – Алла Тимошенко, полтавська художниця, активна учасниця українських і міжнародних мистецьких акцій, виставок, пленерів, член Національної спілки художників України, автор пейзажів, натюрмотів, портретів .

2. «Образотворче мистецтво. Графіка» – Марина Рожнятовська, графік і живописець, член Національної спілки художників України. Художниця працює в різних техніках, але особливо її цінують як автора вишуканих акварелей, в яких вона відображає куточки рідної Полтави.

3. «Образотворче мистецтво. Скульптура» – Євген Путря, скульптор, графік, художник монументально-декоративного мистецтва, який усе життя присвятив мистецтву. Створений ним у металі образ Марусі Чурай для полтавців давно став реальним портретом легендарної піснярки. У співавторстві з рядом митців він працював над створенням меморіальних дощок відомим полтавцям.

4. «Громадська діяльність. Організація і проведення мистецьких акцій» – Сергій Козлов, історик, краєзнавець, директор (на громадських засадах) Духовно-культурного центру імені Прп. Паїсія Величковського. Автор ідей і організатор таких мистецьких проектів і виставок, як «Свідки історії», «Українська вишивка — генетичний код нації».

5. «Наукові праці та дослідження в галузі мистецтва» – Людмила Чередник, кандидат філологічних наук, доцент кафедри українознавства, культури та документознавства Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Автор статей присвячених театральному мистецтву, історії Полтавського драматичного театру ім. Миколи Гоголя.

6. «Сприяння розвитку музею та поповненню колекції Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка» – Володимир Тарасов, краєзнавець, історик-аматор, громадський активіст.

Усі лауреати отримали грошову винагороду та нагороджені дипломами та нагрудними знаками від організаторів премії.

Теги:
Поділіться з друзями:   

Останні новини