Архів

Друк

У краєзнавчому музеї відкрили виставку «Найдавніші християнські реліквії Полтавщини»

З нагоди 1029-ї річниці Хрещення Русі у Полтавському краєзнавчому музеї імені Кричевського відкрили експозицію, до якої включили християнські реліквії 10-12 сторіччя. Крім того, в музеї відбулося й засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини.

Експозиція щодо становлення християнства в Київській Русі триватиме два місяці

Хрещення Київської Русі у 988 році розпочав князь Володимир, провівши масовий обряд у Києві, в водах притоки Дніпра. Відтоді християнська віра почала активно розповсюджуватись по всій Україні.

До 1029-ї річниці від початку хрещення Русі у краєзнавчому музеї імені Кричевського відкрили експозицію «Найдавніші християнські реліквії Полтавщини».

– На двох вітринах розмістили християнські та язичницькі старожитності Х-ХІІ сторіч, знайдені на теренах Полтавщини в різні роки, – пояснює завідувач одного з відділів музею Роман Луговий. – Всього ж у фондах музею маємо близько тисячі предметів часів Київської Русі.

Тільки останніми роками в області знайшли більше трьох десятків старовинних предметів релігійного походження, що свідчать про вкорінення християнської віри на українських землях.

– На сьогоднішній презентації демонструємо найсвіжіші поповнення фондів, – розповідає директор Полтавського краєзнавчого музею Олександр Супруненко. – Їх зібрали на теренах нашого краю в останні 5-7 років.

На стендах презентували стародавні хрестики, іконки, прикраси. Діятиме виставка «Найдавніші християнські реліквії Полтавщини» впродовж двох місяців у сьомій залі краєзнавчого музею.

Прес-служба Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини