Архів

Друк

Полтавщина стає культурнішою, але заважає недофінансування

Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Валерій ПАХОМЕНКО привітав учасників колегії управління культури обласної державної адміністрації. На засіданні були підбиті підсумки проведеної роботи в області в галузі культури.

Діяльність управління культури облдержадміністрації у 2010 році була спрямована на виконання державної політики у сфері культури.

Мережа закладів культури становила 1701 одиниць, у тому числі 815 клубних закладів, 3 парки культури і відпочинку, 800 бібліотек, 34 музеї, 44 дитячих шкіл естетичного виховання, 2 академічних театри, філармонія, 2 мистецьких училища.

Обсяг фінансування галузі культури з обласного бюджету становив 41456,9 тис. грн., що на 9029,6 тис. грн. або 23,2 відсотка більше в порівнянні з 2009 роком, з районних та міських бюджетів – 158197,5 тис. грн., що на 33139,2 тис. грн. більше, ніж у минулому році (або на 20,9 відсотка).

Здійснювалася реалізація обласних Програм: розвитку культури на 2006-2010 роки, підтримки обласних бібліотек на 2008-2010 роки та увічнення пам’яті видатних земляків.

Завершуються роботи з реставрації Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя.

Основною подією у 2010 році було відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні та проведення заходів з нагоди оголошення 2010 року Роком ветеранів Великої Вітчизняної війни.

За кошти обласного бюджету в рамках виконання обласної Програми увічнення пам’яті видатних земляків відремонтовані Меморіальний комплекс воїнам Південно-Західного фронту в урочищі Шумейкове Лохвицького району, де проведено мітинг-реквієм та обласне культурно-мистецьке дійство «Вічна слава героям!»; меморіальний комплекс «Хорольська яма» у м. Хоролі, де вшановано пам’ять в’язнів фашистського концтабору.

Проведено благоустрій прилеглих територій, здійснено реконструкцію пам’ятника Солдатської Слави у м. Полтаві. Загальна сума коштів склала 1945 тис. грн.

З метою подальшого розвитку і популяризації професійного та аматорського мистецтва протягом року проведено близько 100 культурно-мистецьких заходів. Видатки на проведення централізованих масових заходів склали 1 303,5 тис. грн.

Здійснювався розвиток бібліотечної справи. На поповнення фондів обласних бібліотек з обласного бюджету виділені кошти в сумі 1398,1 тис. грн., що на 468,1 тис. грн. більше, ніж у 2009 році.

В 11 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах проведена державна атестація. Із них 9 закладів атестовані з відзнакою, решта – мають достатній рівень освітньої та мистецької діяльності.

Проте, у сфері культури області є проблеми, які потребують вирішення на державному та місцевому рівнях.

Головною з них є недостатнє фінансування щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладів культури і мистецтва. На сьогодні більше 500 закладів культури потребують капітального ремонту; 365 або 45 відсотків клубних закладів не мають музичних інструментів; у більшості відсутня сучасна технічна апаратура, комп’ютерна техніка; потребують поновлення сценічні костюми.

Залишається невирішеним питання приміщення Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного.

Через нестачу коштів повільно здійснюються ремонтні роботи на важливих пріоритетних об’єктах соціально-культурної сфери області: Полтавському краєзнавчому музеї та Полтавській обласній філармонії.

Є нагальна потреба у наданні коштів з державного бюджету для Полтавського краєзнавчого музею – в сумі 8,0 млн. грн. та Полтавської обласної філармонії – в сумі 18,0 млн. грн.

Не подолана проблема неповної зайнятості, особливо у сільській місцевості. Із 6880 працівників галузі на повну ставку працюєють– 5355 чол., на умовах неповної зайнятості – 1525 чол., що становить 22,2 відсотка, в тому числі на 0,25 ставки – 325 чол.,0,5 ставки – 934 чол.,0,75 ставки – 266 чол.

За матеріалами Полтавської ОДА
Поділіться з друзями:   

Останні новини