Архів

Друк

На Полтавщині планують гідно відзначити 200-річчя Гребінки

У січні наступного року виповнюється 200 років від дня народження нашого видатного земляка, поета, прозаїка, романіста Євгена ГРЕБІНКИ.

Наразі створена і діє відповідна робоча група, доопрацьовується план заходів з підготовки до відзначення цієї славної дати, уточнюється кошторис. Питання з підготовки і відзначення ювілею розглядатиметься на наступній сесії обласної ради. Завдання взаємодії органів влади усіх рівнів під час перебування на батьківщині Євгена ГРЕБІНКИ в Мар’янівці Гребінківського району обговорювали заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Валерій ПАРХОМЕНКО, голова райдержадміністрації Анатолій ВИХОР та голова районної ради Валерій ЗІНЧЕНКО. Спілкуючись із журналістами, Валерій ПАРХОМЕНКО зазначив, що обсяги робіт значні, але є велике прагнення місцевої громади зробити свій внесок, а значить результат буде.

Голова райдержадміністрації та голова районної ради особливо акцентували на бажанні зробити на базі відремонтованого Мар’янівського сільського будинку культури музей Євгена ГРЕБІНКИ. На ремонтні роботі приміщення та його облаштування необхідно щонайменше 600 тисяч гривень. Треба, зокрема, зібрати матеріали з місць, пов’язаних з навчанням, життям та творчістю земляка. У першу чергу йдеться про Ніжин та Санкт-Петербург. Частина суми вже є.

Валерій ПАРХОМЕНКО повідомив, що з обласного бюджету планується виділити понад півмільйона гривень. Ці кошти передбачається використати на реконструкцію пам’ятника й могили письменника та районного будинку культури. Передбачено витрати з інших джерел. Так, заплановано облаштувати понад кілометр дороги, що веде до місця поховання. А це теж значні капіталовкладення. Село буде внесене до карти зеленого туризму області, адже воно тісно пов’язане з історію рідного краю та України.

За матеріалами Полтавської ОДА
Поділіться з друзями:   

Останні новини