Архів

Друк

У Полтаву прибув Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно

21 листопада у ПОУНБ ім. І. П. Котляревського відбулося відкриття XIII міжнародного фестивалю про права людини Docudays UA, де представили дві стрічки українського режисера Сергія Лисенка.

Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії». Саме тому програма фільмів, які пропонують організатори Docudays UA насичена спільними питаннями, як для України, так і всього світу. Це історія про міграційні процеси ("Заробітчанський шлях" Олени Федюк), реабілітацію після війни ("Про чоловіків та війну" Лоран Бекю-Ренар), жіночий активізм за авторитарних режимів ("Задириста горобка" Нанфу Вонг та "Жіноча "Солідарність" Марти Дзідо й Пьотра Шлівовського) і багато інших. Загалом глядачі Мандрівного фестивалю побачать більше сорока найкращих документальних фільмів України та світу.

«Унікальність таких фестивалів в тому, що ми можемо приєднатися до перегляду тих фільмів, які дивиться весь світ. Знаючи специфіку аудиторії, я допомагаю підібрати тематику фільмів, які будуть представлені на фестивалі, адже хотілося, щоб фільм не просто подивилися, а й зрозуміли його, – розповідає Андрій Кінаш один з організаторів Docudays UA, представник Української Гельсінської спілки з прав людини. – Є теми, які доречно підняти в шкільному середовищі, інші ж будуть близькі для вихідців сходу, є теми, які спрямовані на фахівців соціальної сфери. Фільми досить різноманітні і не має ніякої схожості. Ми спробували охопити весь спектр для різноманітної аудиторії »

У Полтаві фестиваль Docudays UA відкрили дві стрічки «Крим SOS» та «Канцелярська сотня». Це два документальні фільми із Циклу «Енциклопедія Майдану», режисера Сергія Лисенка. Герої фільмів – правозахисники, волонтери, військові медики, журналісти, блогери, прості люди, які змінили реальність у сучасній Україні.

Стрічка «Крим SOS» розповідає про перші дні російської окупації півострова та активність кримських активістів, які створюють сторінку з такою назвою у Facebook, щоб надавати оперативну та перевірену інформацію про ситуацію в Криму. Нині Крим SOS надає екстрену гуманітарну, правову, психологічну допомогу внутрішньо переміщеним особам, бореться за повернення Криму Україні.

Інша стрічка «Канцелярська сотня» про те, як втікаючи з країни, президент Віктор Янукович намагався знищити всі свідчення про корупційну діяльність свого уряду. Щоб врятувати утоплені, порізані, обгорілі документи й притягнути до відповідальності злочинців при владі, журналісти та волонтери організували Канцелярську сотню, яка з найдрібніших клаптиків зо дня в день складає повноцінні докази злочинів.

Якщо Ви маєте бажання переглянути цікаве, якісне і пізнавальне кіно, то Docudays UA діятиме до 13 грудня. Адресу, час і місце можете знайти у програмі фестивалю. Вхід вільний.

Поділіться з друзями:   

Останні новини