Архів

Друк

Валерій Пархоменко взяв участь у відкритті "Книжкової весни на Полтавщині"

У 2010 році вийшло 224 назв книг загальним тиражем 76,7 тис. прим., з них українською мовою –  76 відсотків (171 назв книг).

«У галузі книговидання, поліграфії, книгорозповсюдження Полтавщини утворилося потужне конкурентне середовище – функціонують понад 150 підприємств та організацій різних форм власності», – сказав заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Валерій ПАРХОМЕНКО під час відкриття Х міжрегіональної виставки-ярмарку «Книжкова весна на Полтавщині».

Він відзначив, що крім державного підприємства ВАТ «Видавництво «Полтава», в області працюють 6 комунальних поліграфічних підприємств, які мають виробничі потужності для видання книг, друку газет, а також інших видів продукції, це «Лубни», «Кобеляки», «Поліграфсервіс» (Глобине), «Кременчук», «Гадяч», «Полтавський літератор» (Полтава).

Щороку в області видається понад 200 назв книг полтавських авторів.

«Продукція місцевих видавництв – переважно краєзнавчі, художні твори полтавських авторів, довідкова, навчальна література, спрямована перш за все на задоволення потреб українського, полтавського читача. На жаль, ще недостатньо видається дитячих книг», – зауважив Валерій ПАРХОМЕНКО.

Водночас він підкреслив, що Головне управління  інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації щороку під час затвердження плану випуску соціально значущих видань, які видають за кошти обласного бюджету, включає до переліку й дитячі книжки. Збільшилась кількість художніх видань – альбомів, фотоальбомів, якість продукції поліпшується.

Щороку в обласному бюджеті  передбачаються кошти на підтримку книговидання – на фінансування заходів у рамках Програми розвитку інформаційної сфери, книговидання і книгорозповсюдження. Зокрема у 2010 році на книговидання з обласного бюджету виділено майже 300 тис. грн., за які видано 12 соціально значущих книг.

Дію програми продовжено і  на 2011 рік.

На Полтавщині збільшується кількість книжкових відділів, кіосків. У Полтаві працює комунальний магазин „Планета”, який залишився від колишнього об’єднання «Укркнига». Діють книжкові магазині чи кіоски в кожному райцентрі (крім Чорнух). Усього в області працюють 43 стаціонарні книжкові крамниці, понад 100 кіосків та відділів.

«Проте наявна мережа книгорозповсюдження ще недостатньо задовольняє потреби українських видавців, тільки створення єдиної системи книготорговельної мережі в державі може сприяти розвитку національного книговидання. Переконаний, що цьогорічна виставка-ярмарок надасть видавцям чудову можливість налагодити ділові контакти, результатом яких стануть взаємовигідні видавничі проекти, відкриття нових імен авторів», – підкреслив Валерій ПАРХОМЕНКО.

У відкритті виставки узяв участь Президент Української асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Олександр АФОНІН.

За матеріалами Полтавської ОДА

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини