Архів

Друк

Громадські слухання "Шевченко і Полтавщина" пройшли ОДА

У рамках проведення Шевченківських днів у Полтавській облдержадміністрації відбулися громадські слухання «Тарас Шевченко і Полтавщина».

Вони були ініційовані та проведені Громадською радою при облдержадміністрації спільно з представниками низки громадських організацій області, творчими спілками, Головним управлінням інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації та управлінням культури облдержадміністрації.

Про заходи, що здійснюються органами влади щодо збереження культурної спадщини, пов’язаної з Тарасом ШЕВЧЕНКОМ, прозвітувався начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій ФАСІЙ. Він, зокрема, зазначив, що нині в області є 37 пам’ятників, пам’ятних знаків та пам’ятних місць, пов’язаних з ім’ям Тараса ШЕВЧЕНКА. Питання їх збереження вирішуються місцевими коштами, а також за сприяння громадських організацій, зокрема обласної Асоціації «Громадянську суспільство», та небайдужих меценатів. Очільник облуправління культури закликав громадськість долучитися також і до підготовки обласних заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від Дня народження Тараса ШЕВЧЕНКА.

Завідувачка кафедрою української літератури Полтавського державного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка Віра МЕЛЕШКО, імениті полтавські митці – Володимир ГОЛУБ, Юрій САМОЙЛЕНКО, Віталій КАШПЕРСЬКИЙ, Жанна СЕВЕРИН, громадські діячі Олена ГАРАН, Володимир СТЕПАНЮК, Зоя КОВАЛЕНКО зробили творчий та поетичний екскурс у твори Великого Кобзаря. Теплоти заходу додали й виступи бандуристок Полтавського музучилища та квіти митцям.

За матеріалами Полтавської ОДА
Поділіться з друзями:   

Останні новини