Архів

Друк

«Рясне осіннє золото…»

Таку назву мало свято, яке організувала у читальному залі Кременчуцької центральної бібліотеки міста №6 міська організація товариства української мови «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

Глядачів і організаторів привітав помічник-консультант голови Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності у Полтавській області, член правління обласного товариства «Просвіта» ім.  Тараса Шевченка Олег Пустовгар. Гість з Полтави подарував бібліотеці тижневик-газету «Слово Просвіти» та книги, що побачили світ завдяки «Просвіті» й наголосив, що це товариство в основу своєї діяльності ставить збереження і розвиток національної культури, відтак подібні вечори є вкрай потрібними для обстоювання патріотичною громадськістю національної ідентичності.

Ведучою свята була автор ідеї, голова Кременчуцького міського товариства «Просвіта» Марія Усцова. За задумом, провідна тема заходу - проводи бабиного літа, осінній колорит у поєднанні з народними звичаями, тож розпочалося дійство літературно-музичною композицією «Бабине літо». Лунали ліричні вірші та пісні про осінь, авторами яких є Олесь Гончар і Борис Олійник, а місцева  поетка Тамара Васильєва представила своє нове авторське надбання – вірш «Осінній вальс». Пісні на слова кременчуцьких поетів виконала психолог Піщанської гімназії Людмила Чикун. Марія Усцова та завідувачка філіалом бібліотеки №6, просвітянка зі стажем Тетяна Сорокіна представили присутнім різноманітні поробки, композиції з осінніх квітів і трав. А ще учасники свята оглянули виставку рушників та побачили процес прядіння на старовинній прялці.

Свято виявилося ще й дуже смачним: Марія Усцова навчала готувати із зібраного осіннього врожаю національні українські страви, а просвітянка Наталія Собєцька презентувала свою книгу «Цілющі рослини Італії та України в народній медицині, косметиці, кулінарії».  Авторка висловила сподівання, що книга буде добрим порадником, другом і помічником у багатьох українських родинах.

У святі взяли участь козаки Кременчуцького коша Українського козацтва.

Прес-центр Полтавського обласного об’єднання товариства
української мови «Просвіта» ім. Тараса Шевченка

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини