Архів

Друк

Сьогодні свято апостолів Петра і Павла

Cьогодні, 12 липня, православні та греко-католики відзначають свято апостолів Петра і Павла -учнів Ісуса Христа.

За євангельським переказом, апостол Петро був старшим братом апостола Андрія. До зустрічі з Христом мав ім'я Симон. Разом з братом вони заробляли на хліб, ловлячи рибу. Апостольське ім'я Петро - з грецької «камінь», «скеля» - дав йому Христос, коли покликав слідувати за собою. Тому апостол Петро за церковною традицією дійсно сприймається як той камінь, на якому була заснована Церква, пише molbuk.ua.

Апостол Павло в ім'я Ісуса здійснював чудеса, засновував церкви. Жодний з апостолів, як вважає Церква, не виголосив стільки промов, не залишив стільки послань, як апостол Павло.

День пам'яті апостолів Петра і Павла -одне з найбільших християнських свят. До нього готувалися заздалегідь: білили хати, оздоблювали рушниками хати, прибирали господарство. Вранці йшли до церкви, а повернувшись, розговлялися мандриками - спеціальними пампушками, які пекли з пшеничного тіста, яєць та сиру. Сама назва печива виникла від того, що в своїх мандрах Петро з Павлом харчувалися «мандриками».

Кажуть, що у цей день зозуля перестає кувати, тому що, за народним повір'ям, вкрала у Святого Петра мандрик і подавилася. Якщо ж зозуля кує після Петра - це віщує нещастя.Петра вважають захисником рибалок.. Тому колись рибалки молилися йому, усією громадою збирали гроші на свічки, які ставили у церкві до ікони святого.

А ще Петро має ключі від воріт до раю, тому його так вшановують.

Зі святом Петра і Павла пов'язані такі народні прикмети: «Як на Петра дощ, гнитиме картопля. Якщо один - врожай буде непоганий, два - добрий, а три - багатий». «Як на Петрів день спека, то на Різдво мороз». «Коли на Петра сльота, влітку буде багато болота».

Поділіться з друзями:   

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини