Архів

Друк

Відтепер Дендропарк прикрашатиме 500-кілограмова гармата

Полтавський міський парк продовжує розквітати і завдяки небайдужим громадянам наповнюватися цікавими декоративними елементами та малими архітектурними формами.

Так, відсьогодні полтавці та гості міста матимуть змогу ще комфортніше відпочивати у Дендропарку, адже до Дня Конституції України тут побільшало спеціально облаштованих для цього місць. Усі вони виконані з дерева, щоб не псувати натуральної краси та гармонії парку.

- Коли міська організація Партії регіонів почала втілювати в життя проект «Облаштовуємо Дендропарк разом», постало питання про те, що було б добре створити тут місця відпочинку, щоб людям було де сидіти, - говорить секретар міської ради Оксана Деркач. - Тоді один з наших партійців, Віталій Харченко, зазначив, що він може зробити такі місця відпочинку з дерева. Варто зазначити, що це дуже доречно, адже не хочеться псувати вигляд парку ненатуральними матеріалами.

Більше того, відтепер Дендропарк прикрашатиме надзвичайна за точністю виконання копія гармати 17-го сторіччя, аналогічна тій, що знаходиться в Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви».

Створена вона також руками Віталія.

- Мали бажання зробити з дерева щось цікаве і надзвичайне. Так виникла ідея створення гармати, - розповідає Віталій Харченко. - Головною метою було досягти абсолютної точності копії – і в розмірах, і в оформленні, і в технічних особливостях. Для того, щоб зробити її, знадобилось приблизно півроку. Важить вона близько 500 кілограм.

Дуже хотілося, щоб цей витвір побачили люди, більше того – її знаходження в тій зоні парку, що історично знаходиться на території Поля Полтавської битви, абсолютно доречне, зазначає Оксана Деркач. Сьогодні, у 304-у річницю відзначення Полтавської битви, цю гармату урочисто відкрили тут, у Дендропарку. Варто зазначити, що автор гармати і малих архітектурних форм передав їх для встановлення у Дендропарку абсолютно безкоштовно! Вони сподобаються і жителям, і гостям міста, і приваблюватимуть туристів також, впевнені автори та організатори заходу.

- Сьогоднішня подія є підтвердженням того, - звернувся до присутніх голова Київської районної у місті Полтаві ради Віктор Човновий, - що, об'єднавшись довкола ідеї, громада може зробити великі справи!

На цьому насичення дендритного парку малими архітектурними формами та цікавими елементами не завершується, наголошує директор Дендропарку Михайло Шлафер. Вважаючи на те, що ця природна пам'ятка з кожним днем приймає все більше і більше відвідувачів, за сприяння партійної організації їх буде встановлено ще більше. Головне, щоб відпочиваючі не псували того, що вже зроблено, а також після свого візиту залишали природу первозданною!

Традиційно для заходів у Дендропарку, це свято супроводжувалося і гарним концертом у виконанні митців обласної філармонії, і смачною козацькою кашею!

Поділіться з друзями:   

Останні новини