Архів

Друк

На Полтавщині викрили чергову підпільну сироварню

В п’ятницю, 6-го липня, працівники відділу ветеринарної міліції спільно із працівниками Управління ветеринарної медицини Чутівського району виявили підпільний цех по переробці та виготовленню молочної продукції, а саме - сиру «Сулугуні».

Дане підприємство переобладнано приватним підприємцем з приміщення колишнього колгоспного молочного блоку. Робота цеху відбувалася без будь-яких дозвільних документів.

Цех складався із зони приймання молока, зони закваски, зони виготовлення та коптіння.

Зона приймання молока знаходилася в антисанітарному стані – підлога та стіни обкладені брудним кахлем. На підлозі бруд, сміття та залишки паперу. В зоні закваски знаходилася ванна, яка була вкрита корозією. В ній знаходилося 1120 літрів молока, на яке були відсутні супровідні документи про походження. Крім цього, цех став домівкою ще й для бродячих котів, які сходилися сюди з усіх куточків села.

В зоні виготовлення на столах міліціонери виявили сир «Сулугуні» загальною вагою 116 кг, який перебував ще в сирому вигляді.

Коптильна зона розміщена у відокремленому пристосованому приміщенні під накриттям. Приміщення забруднене недопалками та пачками з під сигарет, а також фекаліями тварин. В даному приміщенні знаходився коптильний контейнер, який закопчений та засмічений обгорілими рештками сиру.

Показники якості сировини та готової продукції на підпільному виробництві ніхто не визначав. Працівники цеху не дотримувалися санітарних та ветеринарних норм, так як підприємець не дуже акцентував на цьому увагу.

За виявлені порушення на горе-сировара за ознаками статті 107 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил ветеринарно-санітарних вимог) складено адмінпротоколи та вручено припис.

В подальшому вилучену продукцію – 1120 літрів молока злито до каналізаційної ями, а сир (сирий) «Сулугуні» в кількості 116 кг передано на згодовування тваринам кінологічного центру підпорядкованого УМВС за рахунок та з згодою власника, про що складено акти.

ВЗГ УМВС України в Полтавській області
Поділіться з друзями:   

Останні новини