Архів

Друк

На Полтавщині зменшилася кількість квартирних крадіжок

Про це під час брифінгу розповів начальник відділу розкриття злочинів проти власності управління карного розшуку поліції Полтавщини Олександр Лиманець.

Захід пройшов також за участі начальника управління поліції охорони Полтавщини Сергія Запорожця та заступника командира батальйону управління патрульної поліції Полтавської області Павла Пипенка.

За словами начальника відділу розкриття злочинів проти власності поліції Полтавщини, крадіжки є найпоширенішим видом злочинів.

- За 2 місяці цього року на території Полтавської області зареєстровано 79 крадіжок, кваліфікованих як квартирні. Це на 56 менше, ніж за аналогічний період у минулому році, - розповів Олександр Лиманець. – Найчастіше у помешкання громадян зловмисники потрапляли через двері – зломом серцевини замків (24 випадки) або підбором ключа (25 випадків).

Також майор поліції розповів, що проведеною роботою вдалося затримати 4 групи так званих «квартирників». 2 справи вже скеровані з обвинувальними актами до суду – групи з чотирьох та двох полтавців обкрадали помешкання містян. Триває досудове розслідування по двом іншим групам – 5 чоловіків обкрадали житло мешканців Кременчуцького району, а троє інших – Полтавського району. Усім особам оголошено про підозру.

Порадив громадянам дотримуватися правил безпеки, аби зберегти своє майно та заощадження від протиправних посягань. Серед основних – надійні двері та замки різних типів, решітки на вікнах, власна пильність та обережність, і, за можливості, підключення до централізованої системи охорони.

Начальник управління поліції охорони Полтавщини Сергій Запорожець розповів, що упродовж 2017 – 2018 років, жодної крадіжки не скоєно з охоронюваних об’єктів. Після надходження повідомлення про проникнення, наряд поліції охорони прибуває на місце за 3 – 8 хвилин. Повідомив, що під охороною підрозділів поліції охорони перебуває близько 3800 квартир.

Усі, хто планує зберегти своє майно із допомогою представників поліції охорони, у першій декаді березня можуть отримати 50% знижку на проведення монтажних робіт у ході всеукраїнської акції «Квартира під охорону 2018». Крім того, учасникам антитерористичної операції передбачена знижка - 75% на монтажні роботи.

Заступник командира батальйону управління патрульної поліції Полтавської області Павло Пипенко закликав громадян бути пильними та у разі появи невідомих чи підозрілих осіб або автомобілів – негайно повідомляти про це до поліції. Також зазначив, якщо ви виявили факт проникнення до житла сторонніми особами – негайно телефонуйте «102», аби не наражати своє життя на небезпеку, та не зашкодити подальшому процесу збору доказової бази правоохоронцями.

Відділ комунікації поліції Полтавщини
Поділіться з друзями:   

Останні новини