Архів

Друк

ВО 151: дайджест новин

Станом на 17:00 спостерігачі ОПОРИ продовжують фіксувати видачу бюлетенів без необхідних документів.

Також зафіксована смерть на виборчій дільниці №530925 – помер офіційний спостерігач від кандидата Олександра Березянського.

 

Відтак, в селищі видача бюлетенів членами ДВК особам без необхідних документів була зафіксована на двох дільницях - №530048 (с. Березова Лука, Гадяцький район) та №530503 (с. Крутий берег, Лубенський район). В обох випадках члени комісії видали особам бюлетені без паспортів. На відповідні порушення виборчого законодавства викликана поліції.

Крім цього, в селищі міського типу Чорнухи спостерігачами зафіксовано факт, коли довірена особа кандидата в народні депутати в ВО 151 Руслана Ляшка намагалась проголосувати без необхідних документів. Проте члени ДВК не надали документ для голосування.

Згідно з частинами 2 і 3  статті 2 Закону «Про вибори народних депутатів»,

підставою для отримання виборчого бюлетеня є пред’явлення паспорта громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, або ж військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби). Дане правопорушення, згідно з частиною 1 статті 158-1 ККУ, карається штрафом від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів або виправними роботами на строк до 2 років чи обмеженням волі на строк до 3 років.

В селі Мелехи Чорнухинського району на ДВК №530925 помер 60-річний спостерігач від кандидата в народні депутати Олександра Березянського. Чоловік вийшов на вулиці і на сходах знепритомнів. По приїзду швидка констатувала смерть – чоловік помер від зупинки серця. Слід відмітити, що 17 липня в Чорнухинському районі спостерігається спека в 34 °C.

Спостерігачі ОПОРИ також зафіксували випадок, коли члени ДВК №530472 (с. Яхники, Лохвицький район) збирають іменні запрошення виборців. Члени комісії говорять, що виборці самі приносять запрошення і щоб не смітити вони складають їх на стіл. Дана технологія використовується для того, щоб можна було зрозуміти, чи проголосувала людина чи ні.

На ДВК №530161, що в селі Сліпорід-Іванівка Гребінківського району, кабінки для голосування зроблені у вигляді цілих класів.

Також спостерігачі фіксують активність деяких кандидатів, які відвідують виборчі дільниці. Найактивнішими поки є Олександр Березянський («Опозиційний блок») та Сергій Мамоян («Партія простих людей»), який відвідує дільниці у супроводі лідера партії Сергія Капліна.

Крім цього, в окрузі станом на 16:00 відмічається низька явка виборців – проголосували лише 26,5% (37123 виборців).

Дар’я Черкашина – довгостроковий спостерігач у Полтавській області
Теги:

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини