Архів

Друк

За розповсюдження порнографії полтавців притягнуть до кримінальної відповідальності

Слідчим Київського райвідділу міліції Полтави нещодавно розпочато два кримінальних провадження відносно полтавців, які на своїх сторінках в соціальних мережах виклали для загального перегляду відео порнографічного характеру.

Після виявлення даного відео у соцмережах, за фактом розповсюдження відеопродукції порнографічного характеру слідчим було розпочато кримінальне провадження за частиною 2 статті 301 Кримінального кодексу України. Мистецтвознавча експертиза, яка проводилась по даному відеоматеріалу засвідчила, що він є порнографічним. У ході подальшого розслідування правоохоронці встановили місця проживання даних осіб та запросили до міліції.

Під час спілкування з працівниками міліції обидва молодики виявили неприховане здивування з приводу того, що їх «хобі» підпадає під кримінальну статтю. Один з них, 24-річний полтавець зізнався, що нерідко виставляв на своїй сторінці порноролики, скопійовані з інших Web-ресурсів.

– Розміщенням в аккаунті відповідної продукції, що дає можливість іншим користувачам переглядати її зміст, підпадають під визначення «розповсюдження відеопродукції», – пояснює старший слідчий Київського райвідділу міліції міста Оксана Пятаченко. – За це передбачена досить серйозна кримінальна відповідальність – від чималого штрафу аж до позбавлення волі на строк до п’яти років. На жаль, мало хто із молодих людей про це знає.

За словами слідчого, це той класичний випадок, коли незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

– Подібна діяльність у багатьох країнах не переслідується законом, - продовжує Оксана Володимирівна. – Молодь сьогодні вільно переглядає сайти відповідної категорії в Інтернеті, які створені за кордоном, і думає, що це можливо і в межах нашої держави».

Це далеко не єдиний випадок, коли полтавців притягують до кримінальної відповідальності за розміщення в соцмережах відеопродукції порнографічного змісту. Практично у всіх випадках порушники виправдовують свої дії тим, що навіть не здогадуються про існування заборони, визначеної українським законодавством.

Шановні громадяни! Пам’ятайте, що зневажаючи своїми діями загальновизнані норми суспільної моралі, ви грубо порушуєте вимоги чинного кримінального законодавства.

Поділіться з друзями:   

Останні новини