Архів

Друк

Правоохоронці вилучили піратської продукції на суму понад 1 мільйон гривень

«Кустарний» продукт, з яким доводиться конкурувати авторитетним виробникам, без сумніву позначується на прибутках та іміджі останніх.

Утім, на цьому проблема захисту права інтелектуальної власності не вичерпується. Якісна складова цього питання торкається, і безпосереднього права споживачів.

Захищаючи інтереси провідних торгових марок українського ринку непродовольчих товарів, правоохоронці дбають і про інтереси пересічних покупців. За даними Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю, цього року відкрито більше 20 кримінальних проваджень за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 229 Кримінального кодексу України (незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару).

Протиправні дії, що підпадають під дію Кримінального закону, караються штрафом від 17 тисяч до 34 тисяч гривень з конфіскацією і знищенням відповідної продукції та знарядь і матеріалів, які спеціально використовувалися для її виготовлення.

У матеріалах досудового слідства переважають факти використання торгових знаків, тиражування і виготовлення фальсифікованої продукції. У «крадіїв» інтелектуальної власності вилучено більше 50 тисяч одиниць піратської продукції на суму понад 1 мільйон гривень.

Окрім того, за інформацією регіонального Управління протидії економічній злочинності, 14 осіб притягнуто до юридичної відповідальності за розповсюдження аудіовізуальних творів, відеограм та комп’ютерних програм без відповідного контрольного маркування.

За вчинення наведених вище дій передбачена адміністративна відповідальність. Так, зокрема, порушення прав на об'єкт права інтелектуальної власності (стаття 51-2 КУпАП) тягне за собою накладення штрафу від 170 гривень до 3400 гривень з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання і матеріалів, які призначені для її виготовлення. У свою чергу, незаконне розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних (стаття 164-9 КУпАП) тягне накладення штрафу від 170 до 1700 гривень з конфіскацією цих примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних.

Теги:

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини