Архів

Друк

На Полтавщині дві росіянки потрапили у рабство

З повним відчаєм у словах звернулася до слідчого відділу Полтавського міського управління міліції 46-річна громадянка Росії. Вона повідомила правоохоронцям, що протягом 2012-2013 року її та 17-річну доньку незаконно утримують в рабських умовах в одному із сіл Диканського району.

Їх примушують працювати на сільськогосподарських роботах по 16 годин на добу. Вони проживають в жахливих умовах, без грошей, їжі та документів. В ситуацію негайно втрутився відділ боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС Полтавської області.

За словами начальника відділу Валентина Кириченка, по даному факту було одразу відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 149 Кримінального кодексу України – торгівля людьми. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Міліція розпочала слідчі дії.

«Під час перевірки даної інформації нам стало відомо, що жінка та її донька, яка до того ж була вагітною, були завербовані 41-річним та 44-річним чоловіками восени 2012 року, - повідомив Валентин Кириченко, - чоловіки примушували жінок працювати з 5-ї ранку до 23-ї години вечора без відпочинку та їжі. В їх обов’язки входила вся хатня робота, а також доглядати за худобою та городом. Все це супроводжувалося психологічним тиском на жінок та залякуванням фізичною розправою у разі, якщо ті захочуть втекти».

За словами полонянок, вони потрапили в господарство «рабовласників» випадково. «Я зустріла невідомого чоловіка в лікарні, коли моя донька проходила курс лікування, - говорить жінка, - в розмові я поділилася з незнайомцем своїм горем, адже ми з донькою практично жили на вулиці. Ні роботи, ні грошей в мене не було. Співрозмовник пообіцяв дати нам житло та їжу, якщо ми допоможемо йому по господарству. Спочатку ми жили дружно, я допомагала з худобою та городом, а донька варила їсти та прибирала в хаті. Через деякий час все змінилося. До нас було зверхнє ставлення, нас примушували працювати цілими днями, жили в холодному гаражі, де немає ні вікон, ні дверей. Цього терпіти далі не було сил, проте втекти нам було страшно».

Вирватися з полону бранкам допоміг випадок. За словами старшої жінки, господар злякався того, що її донька вагітна і вже скоро має народжувати.

«Він вивіз нас до вокзалу без грошей та наказав забути про нього назавжди, начебто йому не потрібні проблеми, - розповіла потерпіла, - ми жили на вулиці, ночували на річці, збирали пляшки, за що купували хліб. Якось я зустріла свою знайому, якій усе й розповіла. Вона порадила мені звернутися до міліції. Я не вірила, що нам зможуть допомогти, адже господарі не раз нас залякували, що у них є зв’язки і нам ніхто не допоможе. Проте міліціонери швидко відреагувала на моє повідомлення та допомогли, за що низький їм уклін та щиросердне спасибі!»

«Зараз жінкам та маленькому немовляті допомагає благодійна організація «Світло надії». Їм надали тимчасове житло. Також міліція спільно з керівництвом даної організації займається оформленням документів, адже у старшої жінки російський паспорт з простроченим терміном, а у 17-річної дівчини лише свідоцтво про народження. Тепер щаслива родина хоче залишитися жити в Україні та мріє скоріше про все забути, почавши життя спочатку, в якому не буде місця насильству та жорстокості», - повідомив начальник УМВС Полтавщини генерал-майор міліції, Едуард Федосов.

Схожі матеріали:

Поділіться з друзями:   

Останні новини