Архів

Друк

Полтавці стали більше купувати м'яса

Заступник голови облдержадміністрації Володимир Замикула провів робочу нараду щодо підвищення ефективності ведення тваринницької галузі, зокрема молочного скотарства у агро формуваннях Полтавської області.

За І півріччя 2013 року господарствами всіх форм власності реалізовано на забій худоби і птиці 48,0 тис. тонн, вироблено 372,2 тис. тонн молока, 318,7 млн. штук яєць.

Порівняно з відповідним періодом минулого року реалізація м’яса збільшилась на 30,8 %, виробництво молока - на 2,6 %.

В сільськогосподарських підприємствах на корову (по середньому поголів’ю) надоєно 2803 кг молока (по Україні 2416 кг), що на 117 кг (4,4 %) більше проти минулорічного показника.

У цілому, як зазначив заступник голови облдержадміністрації галузь тваринництва області має стабільну позитивну тенденцію до нарощення основних економічних показників у галузі, проте більш детальний аналіз вказує на наявність значних невикористаних потенційних резервів, що характеризується суттєвою строкатістю між господарствами. Сьогодні ми ще не маємо того технологічного забезпечення тваринництва, зокрема у молочному скотарстві, яке б дозволяло використати весь потенціал сільськогосподарських тварин. Це стосується і процесу заготівлі та зберігання кормів, і утримання худоби, особливо молодняку, і процесу отримання та переробки продукції.

З метою покращення ситуації у районах, які сьогодні мають продуктивність у молочному скотарстві, що є нижчою від середньо обласної (станом на 10.07.2013 року 17 кг молока на корову) в Департаменті агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації створені робочі групи, які мають здійснити виїзди у сільськогосподарські підприємства районів з метою надання консультативна допомога в питанні підвищення ефективності ведення галузі тваринництва.

Поділіться з друзями:   

Останні новини