Архів

Друк

На Полтавщині вихователька дитячого садочка затримала злодія

Вихователька дитячого садочка із 45-річним стажем Валентина Василівна Лугова, скажімо, нещодавно відчула себе у ролі міліціонера та вперше у своєму житті затримала справжнього злодія. Далеко ходити за зловмисником жінці не довелось – він сам завітав до садиби Лугових.

«Цього дня я була вихідною, - розповідає Валентина Василівна, - тому час проводила удома із сім’єю, поралась на кухні. У вікно побачила, як якийсь чоловік через подвір’я тягне сусідський візок. Спочатку подумала, що це сусід, однак, придивившись, зрозуміла, що це не він». Жінка одразу вибігла із будинку та почала кричати незнайомцеві, щоб той залишив чужу річ. Молодик не сподівався зустрітись із господарями, тому від несподіванки розгубився, залишив візок та почав утікати. На цьому Валентині Василівні можна було б і зупинитись, адже майно від чужих рук вона вберегла. Однак, на підсвідомому рівні жінка розуміла, що якщо злодюжку не зупинити зараз, то він піде до іншої оселі і зробить там подібну справу більш результативно, тобто інші люди можуть реально постраждати.

«Мені вдалось його наздогнати та схопити за куртку, - продовжує Валентина Василівна. – Однак, хлопець зняв її та почав бігти далі. Тоді я схопила його за штани. Вони на ньому тримались вільно і я подумала, якщо втікатиме, то буду їх стягувати – без штанів далеко не втече». Жінці вдалось загнати злодія в глухий кут подвір’я та покликати на допомогу чоловіка. Незважаючи на пручання молодого хлопця, поясом від халата, у якому була одягнена Валентина Василівна, подружжя замотало йому руки, а мотузкою, яку принесли пізніше з будинку – ноги. У такому стані він і дочекався приїзду дільничних інспекторів Київського райвідділу міліції міста Полтави.

Усе, що залишилось зробити у даному випадку працівникам міліції при прибутті на місце події – лише задокументувати факт злочинного посягання молодика. Як виявилось пізніше, смілива жінка затримала не безпорадного злодія-початківця - чоловік уже притягувався до кримінальної відповідальності за скоєння аналогічних злочинів і добре усвідомлював, чим йому загрожує затримання на місці скоєння крадіжки. На запитання міліціонерів про те, чи не боялась жінка самотужки затримувати зловмисника, адже той міг чинити опір, відповідає щиро: «Тоді ні, просто часу задумуватись над цим не було. Коли ж після всього подумала, що у нього міг бути при собі ніж, чи ще якісь предмети, якими він міг мене вдарити, то стало дуже страшно. Але це вже було після затримання».

За проявлену сміливість та допомогу правоохоронним органам, керівники Київського районного відділу міліції міста Полтави відвідали ПНВО № 14, де працює Валентина Василівна, та в присутності маленьких вихованців нагородили її почесною грамотою. «У подібних випадках для того, щоб уникнути затримання та покарання, правопорушники досить часто вдаються до фізичної сили та застосування холодної зброї, - зазначив заступник начальника Київського РВ майор міліції Ігор Кречетов. – Валентина Василівна під час затримання не усвідомлювала ті небезпеки, які на неї могли чекати, однак, незважаючи на це, ризикувала власним здоров’ям для того, щоб затримати правопорушника і не дати йому можливості в подальшому скоювати нові злочини. Тому ми дякуємо сьогодні цій жінці за сміливість, за те, що завдяки її старанням на вулицях нашого міста стане на одного правопорушника менше. А це значить, що усі ми будемо почувати себе безпечніше»

Що ж до затриманого правопорушника, то відповідно до кримінального провадження, яке було розпочате за статтями 185 та 15 Кримінального кодексу України (замах на крадіжку), у найближчому майбутньому йому загрожує відповідальність у виді чималого штрафу, виправних робіт на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до трьох років. У ході досудового розслідування працівниками міліції було встановлено ще один факт крадіжки, яку скоїв даний молодик незадовго до затримання.

Зважаючи на подібні обставини, з великою ймовірністю можна стверджувати, що рішення суду не дозволить молодикові скоювати нові кримінальні правопорушення щонайменше три наступних роки, адже у в’язниці такої можливості у нього просто не буде.

Поділіться з друзями:   

Останні новини