Архів

Друк

Стережіться Інтернет шахраїв

Працівниками сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Полтавській області встановлено, що в 2012 році мешканець Донецької області за допомогою одного з Інтернет – аукціонів у Всесвітній мережі Інтернет у сумнівного продавця придбав мобільний телефон за 2500 гривень, котрі перерахував на один з рахунків банку, що попередньо надав «псевдо» продавець.

Але після заволодіння грошовими коштами, вказаний товар в подальшому не був доставлений замовнику, а продавець перестав виходити на будь–який зв'язок. У подальшому за даним фактом було відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого статтею 190 Кримінального кодексу України.

У ході проведення розслідування оперативниками підрозділу боротьби з кіберзлочинністю Полтавщини було встановлено, що псевдо-продавець з метою укриття своєї злочинної діяльності, використовував декілька Інтернет-провайдерів, а безпосереднє підключення до мережі Інтернет здійснював з різних адрес.

А з метою укриття своєї особистості зловмисник попросив у одного зі своїх знайомих особисту банківську картку, на котру потерпілий і перерахував гроші за замовлений товар.

Згодом, при проведенні аналізу наявної інформації, оперативниками було встановлено особу псевдо-продавця. Ним виявився 19-ти річний юнак з Полтавщини. На даний момент зловмиснику повідомлено про підозру в скоєнні вказаного кримінального правопорушення, матеріальні кошти повернуто потерпілій особі, а кримінальне провадження направлено на розгляд до суду.

Ураховуючи вище викладене та з метою захисту інтересів людей, нагадуємо, що існують певні правила виконання платежів через мережу Інтернет, дотримання яких громадянами унеможливлює або значно ускладнює можливість здійснення злочинцями своїх протиправних намірів. Пропонуємо детально з ними ознайомитися.

Рекомендації:

1. Не використовуйте ПІН – код під час замовлення товарів або послуг через мережу Інтернет, а також за телефоном/факсом.

2. За жодних умов не повідомляйте інформацію про платіжну картку або картковий рахунок через мережу Інтернет, наприклад ПІН – код, паролі доступу до рахунків, термін дії платіжної картки, кредитні ліміти, персональні дані тощо.

3. З метою запобігання незаконним діям або сумнівним операціям з використанням даних платіжної картки міжнародної платіжної системи рекомендуємо для оплати товарів (послуг) через мережу Інтернет використовувати окрему платіжну картку (так звана ”віртуальна картка”) з граничним лімітом, яка передбачена тільки для цієї цілі та яка не дає змоги здійснювати з її використанням операції в торговельній мережі та зняття готівки.

4. Необхідно використовувати сторінки в мережі Інтернет (сайти/портали) тільки відомих і перевірених Інтернет – магазинів.

5. Обов’язково переконайтесь у правильності зазначення адреси сторінок у мережі Інтернет (сайтів/порталів), до яких підключаєтесь і через які збираєтеся здійснювати оплату товарів (послуг), оскільки схожі адреси можуть використовуватися для здійснення незаконних дій або сумнівних операцій з використанням персональних даних платіжної картки.

6. Рекомендуємо здійснювати оплату товарів (послуг), придбаних через мережу Інтернет, тільки зі свого комп’ютера з метою збереження конфіденційності персональних даних та/або інформації про картковий рахунок. Якщо оплата товару (послуги) здійснюється через чужий комп’ютер, рекомендуємо після завершення всіх розрахунків переконатися, що персональні дані та інша інформація не збереглася (знову відкривши сторінку продавця, на якій здійснювалась оплата товару).

Поділіться з друзями:   

Останні новини